styl urban jungle

Wyobraź sobie… leżysz na hamaku, w oddali słyszysz delikatny szelest liści, a na Twoją twarz spadają promyki słońca, które przemykają między drzewami. Kołyszesz się, wdychasz wilgotne powietrze i jest Ci tak dobrze, tak miło… Po prostu, jesteś w raju. A teraz otwórz oczy i dowiedz się, jak zmienić swój zwykły salon na idealne miejsce do właśnie takiego wypoczynku. Poznaj styl urban jungle!

Styl urban jungle coraz bardziej zyskuje na popularności. Blogerki i influencerki nieustannie promują powrót do natury, ideę zero-waste, oszczędzanie wody, a także otaczanie się roślinnością. Moda na zielone trwa, dlatego coraz więcej osób decyduje się wprowadzić do domu kwiaty. Jednak nie wystarczy tylko ustawić rośliny w pokoju, żeby ten zmienił się w prawdziwą miejską dżunglę. Dowiedz się więc, jak dokładniej urządzić dom w stylu urban jungle!

Styl urban jungle – co to jest?

Urban jungle, czyli tzw. miejska dżungla, to odpowiedź na potrzeby ludzi, którzy mieszkają w miastach, ale chcą mieć wokół siebie namiastkę egzotyki i natury. Charakterystyczne dla tego stylu są:

  • obecność wielu roślin tropikalnych,
  • jasne tło kolorystyczne,
  • drewniana podłoga i meble,
  • naturalne dodatki, takie jak wiklina, gałęzie czy deski.

Gdzieniegdzie ta stonowana paleta barw jest przełamana intensywnym żółtym fotelem, czerwonymi krzesłami lub fantazyjną narzutą. Jednak, mimo wszystko, we wnętrzu dominują spokojna zieleń, surowe, naturalne drewno i delikatne, białe ściany.

Na https://wyborarchitektow.dre.pl/ znajdziesz podpowiedzi profesjonalistów, jak urządzić wnętrza w tych klimatach, w dobrym guście.

Rośliny – niezbędny atrybut stylu urban jungle

Aby pomieszczenie było prawdziwą miejską dżunglą, musisz zadbać o odpowiednie rośliny. Najlepsze będą monstery, palmy, fikusy, paprocie lub draceny. W sprzyjających warunkach te rośliny mogą osiągnąć naprawdę imponujące rozmiary. Są mało wymagające, więc nie sprawią Ci problemów. Wystarczy, że będziesz dbać o nie według wskazówek ogrodników.

Dużą zaletą tych gatunków jest to, że niektóre z nich potrafią oczyszczać powietrze z toksyn czy metali ciężkich. Dlatego rewelacyjnie sprawdzą się w miejscu, gdzie dużo odpoczywasz.

Kwiaty powinny być umieszczone w glinianych lub ceramicznych osłonkach – w urban jungle nie ma miejsca na plastik. Ustaw rośliny na półkach, parapetach, szafkach, podłodze, schodach – wszędzie, gdzie tylko znajdziesz miejsce. Im więcej roślinności – tym lepiej.

Jakie meble w stylu urban jungle wybrać?

Styl urban jungle kojarzy się z oazą, prawdziwą dżunglą, w której można zrelaksować się i wyciszyć. Dlatego świetnie pasują tam wyplatane hamaki lub wiszące fotele.

Projektanci chętnie sięgają po wiklinowe krzesła, miękkie, lejące się zasłony i bawełniane makramy – takie dodatki sprawiają, że wnętrze staje się bardzo przytulne.

Nie można zapomnieć o futurystycznych stolikach, lampach i półkach. Takie meble mają prosty kształt i surowy design, dlatego są rewelacyjnym tłem dla pięknej roślinności. Styl urban jungle świetnie łączy się z nowoczesnymi urządzeniami – geometryczne formy rewelacyjnie uzupełniają się z fantazyjnymi kształtami liści roślin.

Udekoruj ściany w stylu urban jungle

Wokół pełno kwiatów, w rogu miękka kanapa i wygodny fotel. Na przeciwległej ścianie piękny, klasyczny mebel. Z góry zwisa geometryczna lampa. Brakuje Ci tylko… odpowiednich dekoracji ścian! Sięgnij po plakaty przedstawiające roślinność, stylizowane na wzór starych kart z zielnika. Możesz także samodzielnie wykonać takie dekoracje – zbierz polne kwiaty, wysusz w książkach i włóż w ramki. Będą idealnie uzupełniać Twoje pomieszczenie w stylu urban jungle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here