Zdecydowanie mniejsze zużycie energii, dłuższa żywotność, brak szkodliwej rtęci, wysoka skuteczność świetlna – to tylko niektóre z argumentów przemawiających na korzyść żarówek LED i w znacznym stopniu odróżniających je od tradycyjnych źródeł światła. Technologia LED zrewolucjonizowała branżę oświetleniową. Żarówki LED to obecnie najczęściej wykorzystywane źródła światła, zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych. Dlaczego warto zainwestować w tak nowoczesną technologię?

1.     Wysoka energooszczędność żarówek ledowych

Oświetlenie typu LED zużywa najmniej energii elektrycznej spośród wszystkich źródeł światła dostępnych na rynku.

Żarówki LED zapewniają aż pięciokrotnie wyższą wydajność od stosowanych dotychczas tradycyjnych rozwiązań halogenowych. Działają dziesięć razy dłużej niż standardowe żarówki. Zużywają ponadto około 80% mniej energii, zapewniając tym samym zdecydowanie niższe rachunki za prąd. I choć inwestycja w tego rodzaju źródła światła wydaje się na samym początku znaczna, to dzięki tak wysokiej energooszczędności, zwraca się niemalże w błyskawicznym tempie – wyjaśnia pracownik firmy lampy.pl.

Niezwykle ważną kwestią, którą należy rozważyć podczas wyboru odpowiednich żarówek LED, jest przede wszystkim miejsce ich użytkowania. Szczególną uwagę trzeba więc zwrócić na to, jak długo zamierzamy świecić światło w danym pomieszczeniu. Im dłużej, tym na większą energooszczędność możemy liczyć. Żarówki LED nie sprawdzą się zatem w piwnicy, czy też w spiżarni, a więc w pomieszczeniach, które użytkowane są raczej sporadycznie. Żarówki LED Gu9 czy też Gu10 zdecydowanie bardziej sprawdzą się w pokoju dziennym i innym pomieszczeniu, w którym po zmroku światło jest zapalone niemalże przez cały czas. W takim przypadku na realne oszczędności możemy liczyć po około sześciu miesiącach stosowania ledowych źródeł światła.

2.     Jakość światła lamp LED

Odpowiednio dobrane światło to przede wszystkim takie, które dostarcza prawdziwych kolorów. Jakość światła mierzona jest zatem poprzez pryzmat kolorów, jakie oddaje żarówka oświetlając otaczające nas przedmioty. Miarę tę nazywa się współczynnikiem oddawania barw (CRI). Im wyższa jest wartość tego współczynnika, tym większa naturalność barw. Żarówka LED E14 mająca wartość CRI powyżej 80 jest najbliższa naturalnemu światłu, zapewniając jednocześnie niezwykle żywe oraz wyraźne kolory.

3.     Dłuższa żywotność żarówek ledowych

Kolejnym czynnikiem wyróżniającym żarówki LED jest ich zdecydowanie dłuższa żywotność.

Dobrej jakości diody stosowane w lampach ledowych mogą świecić nawet 50 tysięcy godzin, a więc aż 25 razy dłużej od tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych. Tak długa trwałość zależy jednak od jakości konstrukcji oraz części składowych danej lampy. Podczas zakupu warto zatem zwrócić szczególną uwagę na parametr związany z trwałością lamp LED – podpowiada pracownik firmy lampy.pl.

4.     Lampy LED – światło od zaraz

Olbrzymim atutem LED-ów jest krótki czas ich rozpalania do jasności, bez konieczności dodatkowego zużycia prądu. Żarówki LED, w przeciwieństwie do tradycyjnych świetlówek, emitują równomierne światło, które nie migocze i nie wywołuje efektu stroboskopowego. Jest ciągłe, a co za tym idzie – zdecydowanie zdrowsze i bardziej przyjazne dla ludzkiego oka.

Oświetlenie LED coraz bardziej zaczyna wypierać stosowane dotychczas tradycyjne źródła światła. Nic w tym dziwnego – jest zdecydowanie bardziej energooszczędne, przyjazne dla środowiska i jak najbardziej wydajne. Na rynku oświetleniowym spotkać można różne rodzaje gwintów żarówek LED. Do najczęściej stosowanych zaliczyć można żarówki LED gu10, E14, 12V, czy też żarówki LED gu9. Istotnym aspektem przemawiającym za wyborem tego rodzaju rozwiązań oświetleniowych jest także fakt, że emitują one niezwykle ciepłe i przyjemne dla oka światło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here