Zakup domu pod Warszawą – przegląd najlepszych miejscowości

Zakup domu pod Warszawą to decyzja, którą należy dobrze przemyśleć. Jeśli do tej pory mieszkaliśmy w stolicy, musimy liczyć się z dojazdami, stąd bardzo ważny jest wybór lokalizacji. Warto przyjrzeć się najciekawszym miejscowościom, które Warszawiacy wybierają na nowe miejsce zamieszkania. Co przesądza tym, że niektóre miejscowości są tak popularne? Zobacz nasz subiektywny przegląd najlepszych miejscowości.

Konstancin-Jeziorna od lat zajmuje miejsce w czołówce najbogatszych gmin na Mazowszu. Nie bez powodu przyciąga najlepiej sytuowanych mieszkańców stolicy i zachęca ich do osiedlenia się tam na stałe. Konstancin jest bowiem znany od ponad 100 lat jako jedno z najpopularniejszych letnisk i uzdrowisk w okolicach stolicy. Jego luksusowy charakter to już wręcz tradycja. Warszawskie elity składające się z przedsiębiorców, finansistów, polityków i artystów chętnie budowały tam swoje wille, z których część zachowała się do dziś. Równie popularny był sąsiedni Skolimów, który dziś jest dzielnicą ciągle popularnego Konstancina.

Kolejną popularną „sypialnią Warszawy” jest także Pruszków. Co spowodowało, że istniejąca od XV wieku wieś dziś liczy aż 60 tys. mieszkańców? Przede wszystkim doskonała komunikacja, której początki sięgają już XIX wieku, kiedy uruchomiono Kolej Warszawsko-Wiedeńską. W 1927 roku z kolei ruszyły Elektryczne Koleje Dojazdowe z Pruszkowem na mapie połączeń. Świetna komunikacja charakteryzuje Pruszków do dziś. Miejscowość posiada bowiem szybkie połączenie kolejką podmiejską z centrum stolicy, a główna ulica miasta jest przedłużeniem warszawskich Alei Jerozolimskich. W samej miejscowości znajdziemy także urokliwe zakątki, jak położony w centralnej części miasta Park Potulickich o powierzchni 23,25 ha, czy dolina rzeki Utraty objęta zasięgiem Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Rewelacyjnym wyborem jest także zlokalizowane 10 km od Warszawy Walendowo. To wręcz wymarzona lokalizacja z uwagi na fakt, iż jednocześnie jest to miejscowość pięknie położona pomiędzy znajdującym się niedaleko Chojnowskim Parkiem Krajobrazowym a pobliskimi jeziorami i lasami, w bliskiej odległości od głównych dróg i autostrad. Dzięki temu jest to miejsce dobrze skomunikowane z Warszawą, w którym nie doświadczymy przykrych skutków zanieczyszczeń środowiska. O tym, że jest to lokalizacja wręcz wymarzona dla rodzin z dziećmi i osób szukających jednocześnie komfortu w miejscu zamieszkania, przesądzają bliskość sklepów, szkół, stadniny koni i centrów fitness. W tej chwili powstaje tam kolejny etap znakomitej inwestycji, za jaką należy uznać Osiedle Ventana (www.ventana.pl). Luksusowe domy, które się tam znajdują to jednocześnie piękna architektura i rewelacyjna infrastruktura, w skład której wchodzą Club House, prywatny kort tenisowy, plac zabaw dla dzieci, otwarte tereny zielone oraz całodobowa ochrona i monitoring.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here