Aluminium zdobywa coraz większą popularność w branży budowlanej. Dzięki profilom budowlanym jesteśmy w stanie budować coraz szybciej, taniej i z zachowaniem wysokich standardów dotyczących parametrów izolacyjnych. Można więc śmiało powiedzieć, że profile aluminiowe w tej chwili królują na budowie.

Podstawowym wykorzystaniem profili aluminiowych (https://www.bricoman.pl/artykuly-metalowe/profile-ksztaltowniki-okucia-budowlane/profile-aluminiowe-i-ksztaltowniki) w budownictwie jest w tej chwili wykończenie ścian. Odchodzi się od tradycyjnego tynkowania ścian, zastępując ich pokrycia płytami kartonowo-gipsowymi przykręcanymi właśnie do profili aluminiowych. Pozwalają one na stworzenie lekkiej, trwałej konstrukcji, której budowa nie jest czasochłonna i nie wymaga wielotygodniowego sezonowania, które znacznie wydłuża czas, a co za tym idzie, koszta budowy. Konstrukcja, która jest niezależna od murów budynku, mniej pracuje, a co za tym idzie minimalizuje ryzyko powstawania rys i pęknięć na ścianach. Ponadto daje możliwość regulacji poziomów i pionów budynku, co pozwala w szybki sposób uzyskać idealne ściany. Daje także możliwość ocieplenia budynku od środka z pomocą wełny mineralnej i folii paraizolacyjnej. Natomiast przy użyciu wełny skalnej stwarza także warunki do wygłuszenia poszczególnych pomieszczeń. Profil aluminiowy może także zostać elementem konstrukcyjnym budynku, jeżeli stawiany jest on w tzw. lekkiej konstrukcji kanadyjskiej.

Profil aluminiowy ma jednak dużo szersze zastosowanie. Może być on elementem konstrukcyjnym ramy okiennej, czy balustrady. Dzięki wysokim właściwościom w zakresie izolacji termicznej nie powoduje strat ciepła, a odporność na korozję powoduje, że może być śmiało stosowany na zewnątrz budynków, ponieważ jest odporna na zmienne warunki pogodowe.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na fakt, że profile aluminiowe niektórych rodzajów mogą stanowić elementy konstrukcyjno-dekoracyjne, zarówno we wnętrzach budynku, jak i przy ich elewacji. Jest to trwałe rozwiązanie, które posłuży przez wiele lat, wzbogacając wygląd naszego domu o ciekawe elementy architektoniczne. Profile aluminiowe stosowane są m. in. do osadzenia przeszkleń, które nadają budynkom nowoczesny lub industrialny charakter. Natomiast aluminiowe balustrady będą zarówno ozdobą, jak i zabezpieczeniem balkonów i tarasów.

Jeżeli nasz budynek nie ma nic wspólnego z industrialnym, czy nowoczesnym designem, nie musimy odrzucać elementów aluminium jako niepasujących do wnętrza. Nowoczesne technologie dają bowiem możliwości lakierowania, czy malowania farbami o zróżnicowanej strukturze, co pozwala wpasować elementy aluminiowe w praktycznie każdy budynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here