Wygodny sen niemowlaka

0
1142

Troskliwi rodzice niewątpliwie zrobią wszystko, by zagwarantować swoim pociechom możliwie jak najlepsze warunki bytowania. W pierwszych miesiącach od momentu przyjścia na świat dziecko przesypia większość doby. Dlatego priorytetem powinno być to, by zapewnić maleństwu przestronne łóżeczko z wygodnym materacem.

W odróżnieniu od innych akcesoriów czy zabawek, mebel do spania może służyć z powodzeniem przez wiele miesięcy. Zanim dziecko zmieni niewielkie łóżeczko na pełnowymiarowe łóżko – zwykle musi upłynąć trochę czasu. Dlatego warto postawić na lepszą konstrukcję, która bez trudu wytrzyma okres intensywnego użytkowania.

Pierwsze łóżko twojego dziecka

Na ogół rodzice starają się z odpowiednim wyprzedzeniem zorganizować stosowną wyprawkę. Zwykle urządzają wówczas także pokój dla maleństwa. To istotnie dobry moment zważywszy na to, że później sporą część dnia pochłonie nieustanna wręcz opieka nad dzieckiem. Po gruntownym remoncie pokoju przychodzi pora na skompletowanie niezbędnych mebli.

Poza komodą, szafą i innymi półkami na ubrania, zabawki oraz niezbędne akcesoria, pozostaje jeszcze wybrać jakieś łóżeczko dla dziecka. Jeśli chodzi o same wymiary, na ogół są one przeważnie standardowe. Względnie nieduży rozmiar takiego łóżeczka sprawia, że bez większego trudu zmieścimy je także w typowej sypialni obok naszego łóżka, gdyby oczywiście zaszła taka potrzeba.

Kiedy decydujemy się na zakup mebli, zwróćmy uwagę także na czysto praktyczne aspekty. Sensownym wyborem bez wątpienia będą łóżeczka dla dzieci, które można doposażyć w przestronną szufladę. Tym sposobem zyskamy niewielkim kosztem dużą przestrzeń na pościel lub stale powiększającą się kolekcję zabawek brzdąca.

Sensowny wybór za rozsądną cenę

Choć wyprawka w ogólnym rozrachunku wiąże się na ogół z większymi kosztami, to jej poszczególne elementy wcale nie muszą być przesadnie drogie. Sensowne pod względem jakości łóżeczko dziecięce będziemy w stanie nabyć za kilkaset złotych. Nie jest to duża kwota zważywszy na to, że może ono posłużyć maleństwu przez długi czas.

Wybór mebli poza aspektami estetycznymi powinien w następnej kolejności być podyktowany kryterium jakościowym. Jeśli chcemy kupić solidne łóżeczko niemowlęce, to warto zwrócić uwagę na ofertę polskiego producenta – firmy Wójcik. Marka z wieloletnim doświadczeniem ma w portfolio ciekawy model adresowany do najmłodszych.

To, co wyróżnia wspomniane łóżeczko na plus to m.in. możliwość regulowania poziomu wysokości materaca w zależności od potrzeb, które zmieniają się z wiekiem dziecka. Wyjmowane szczebelki pozwalają dostosować konstrukcję dla starszaków. Dużą zaletą tego modelu jest możliwość dokupienia u producenta przestronnej szuflady pod łóżeczko.

W żadnym wypadku nie powinniśmy być obojętni wobec tego, w jakich warunkach śpi nasze dziecko. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić mu komfortowy sen już od pierwszych dni. Wbrew pozorom wcale nie musi się to wiązać z przesadnie dużymi kosztami. Zakup wygodnego materaca wraz z łóżeczkiem jest w zasięgu finansowym każdego z nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here