Usuwanie plam ze ściany

Masz brudne ściany w swoim mieszkaniu? Ponowne malowanie jest ostatecznym wyjściem, ale nie jedynym. Malowanie pozwoli co prawda odświeżyć ściany równomiernie, ale czasem wystarczy usunąć plamy w inny sposób. Spójrz jak sobie z nimi poradzić.

Usuwanie plam w trakcie remontu

Na skutek użytkowania mieszkania lub domu, ściany są najbardziej narażone na zniszczenia. Lepkie dziecięce rączki dotykające różnych przestrzeni, przesuwane meble lub przedmioty, które brudzą ściany, tłuste odpryski w kuchni oraz w pobliżu grzejników to standard w każdym lokalu mieszkalnym. Nie musisz ich akceptować, możesz po prostu je usunąć.

Planujesz remont i ponowne malowanie ścian? Świetnie – pamiętaj jednak, że plam z tłuszczu czy zacieków nie zamalujesz w łatwy sposób. Wielokrotne nakładanie farby w zabrudzonym miejscu nie jest dobrym rozwiązaniem – w końcu farba zaczyna się łuszczyć i wyglądać nieestetycznie. Najlepszym sposobem jest zeszlifowanie zabrudzeń. W tym celu musisz usunąć farbę ze ściany wraz z wierzchnią warstwą tynku, a następnie to miejsce wykończyć gładzią gipsową lub otynkować na nowo. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.dekoratorium.pl/pl/jak-usunac-tluste-plamy.

Usuwanie ścian bez remontu

Chcesz usunąć tłuste plamy ze ściany unikając remontu? Podpowiadamy jak to zrobić w mniej skomplikowany sposób.

Przede wszystkim pamiętaj, by w przypadku tłustych plam działać szybko. Dzięki szybkiej interwencji, tłuszcz nie będzie miał okazji, by wniknąć w głębsze warstwy i sięgnąć muru. Przed rozpoczęciem usuwania upewnij się jakim rodzajem farby pomalowana jest ściana, którą chcesz oczyścić. Zwykle producent informuje na opakowaniu o możliwościach oczyszczania powłoki i odporności na szorowanie. Jeśli farba ma informację, że jest odporna na szorowanie, wówczas możesz użyć nawet szczoteczki lub ostrej strony zmywaka.

Jednym z preparatów, których możesz użyć do usuwania tłustych plam ze ściany jest pianka do golenia. Wystarczy posmarować preparatem ścianę i odczekać 2-3 godziny. Po upłynięciu tego czasu przetrzyj ścianę wilgotną szmatkę usuwając w ten sposób zabrudzenia. Innym polecanym środkiem do radzenia sobie z tłustymi plamami jest płyn do mycia okien. Sprawdzi się on w przypadku farb akrylowych lub lateksowych. Wówczas możesz tym środkiem spryskać ścianę z plamami, poczekać kilkanaście minut, a następnie zmyć ją z użyciem ciepłej wody. Jeśli żaden z tych sposobów się nie sprawdzi, należy rozważyć malowanie ściany.

Co oprócz szpachlowania neutralizuje tłuste plamy?

Jeśli szpachlowanie przed rozpoczęciem malowania wydaje Ci się nietrafioną opcją, wówczas możesz użyć specjalnych środków. Jednym z nich jest farba Śnieżka Zacieki – Plamy. To akrylowa farba do ścian oraz sufitów, która izoluje plamy i zabrudzenia, również te tłuste. Możesz nią malować bezpośrednio. Preparat bardzo dobrze kryje i w odpowiedni sposób przyczepia się do podłoża. Tworzy białe powłoki, ale poprzez barwienie jej na dowolny odcień można dostosować kolor do własnych upodobań. Wypróbuj jej, a przekonasz się, że tłuste plamy na ścianach pozostaną wyłącznie niemiłym wspomnieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here