Zakupienie telewizora Full HD wcale nie musi być związane z bardzo wysokimi kosztami. Takie urządzenia możemy mieć już za około 500 złotych. Co jednak może zapewnić nam taki tani model?

Na polskim rynku znajdziemy wiele różnych telewizorów. Zwykle decydujemy się na model kosztujący około 2 000 złotych, ale nie musimy płacić tak dużo, aby oglądać filmy, seriale i inne programy. Do dyspozycji mamy też urządzenia kosztujące kilkukrotnie mniej, a przy tym mogące zapewnić nam wysoką jakość obrazu i dźwięku.

W tak niskiej cenie jak 500 złotych nie kupimy jednak modelu wykorzystującego najnowsze technologie. Musimy też iść na kompromisy, jeśli chodzi o jego parametry techniczne. Na co warto się przygotować, gdy chcemy kupić tani i dobry telewizor dla siebie?

Full HD, ale z małą przekątną ekranu

Jeśli poszukujemy telewizora pozwalającego nam na oglądanie programów w Full HD, ale bez przepłacania, musimy przygotować się na jego mniejszy rozmiar. Zwykle w cenie około 500 złotych kupimy model mający około 24 cali. Gdy jednak dopłacimy około 300 złotych, możemy mieć już urządzenie o 32 calach.

Gdy jednak chcemy trzymać się tak niskiej ceny, ale poszukujemy modelu z większym ekranem, musimy już przygotować się na to, że będzie miał on mniejszą rozdzielczość – HD Ready.

Co jeszcze otrzymamy w niskiej cenie?

Przy poszukiwaniu tanich telewizorów musimy też pamiętać o tym, że najczęściej nie wykorzystują one specjalnych systemów pozwalających na poprawę jakości obrazu. Zatem zdarza się smużenie czy inne niepożądane efekty na ekranie.

W niskiej cenie nie kupimy też telewizora pozwalającego na korzystanie z funkcji Smart TV, czyli podłączenie go do internetu. Możemy jednak wykorzystać podłączenie HDMI i połączyć telewizor z komputerem.

Podsumowując, jeśli poszukujemy taniego telewizora w rozdzielczości Full HD w cenie około 500 złotych, to możliwe. Musimy jednak pamiętać o tym, że taki tani i dobry telewizor nie będzie jednak asem jakości obrazu – pozwoli nam jednak na oglądanie programów komfortowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here