Powszechne stało się już łączenie salonu z kuchnią. Czy nowy stylowy trend na połączenie sypialni z łazienką także tak ochoczo się u nas przyjmie ? Jeszcze do niedawna łącznie tych dwóch pomieszczeń uchodziło za luksus i innowacyjność. Dziś coraz częściej jest spotykane przy Tworzeniu kolejnych projektów. Dotyczy nie tylko luksusowych willi ale i zwykłych domów. Widać nowy trend staje się coraz powszechniejszy. Nie jest już awangardą ani dziwactwem. Wbrew pozorom połączenie sypialni z łazienką zwane master bedroom ma bardzo wiele zalet. Jeśli więc tylko ot choćby ze względu na powierzchnię możesz sobie pozwolić na takie rozwiązanie to śmiało z tego korzystaj. Może i będziesz w tej kwestii prekursorem w swoim otoczeniu ale jeszcze kilka lat, a to rozwiązanie stanie się bardzo popularne. Przecież jeszcze nie tak dawno kuchnia w salonie wydawała się nam czym dziwnym. A teraz co ? Występuje w co trzecim domu i mieszkaniu.

Sypialnia połączona z łazienką – zalety

To bardzo dobre rozwiązanie ponieważ jest niebywale funkcjonalne. Taka łazienka jest przeznaczona do prywatnego użytku osób zamieszkujących sypialnię. W związku z czym nie muszą się oni martwić poranną kolejką do rodzinnej łazienki, mają więcej prywatności i komfortu. Także nikt obcy nie będzie z takiej łazienki korzystać. Zyskujemy swoją prywatną przestrzeń, miejsce tylko dla nas. Szybko się przekonasz jak połączenie sypialni z łazienką jest przyjemne. Podpowiedzi i wskazówki do aranżacji wnętrza sypialni połączonej z łazienką znajdziesz w eksperckich artykułach na blogu Sonito.

Takie połączenie to także wygoda. Raz, że oszczędzamy czas bo skraca się nam dystans jaki musimy pokonywać na trasie łazienka – sypialnia, a dwa to jeśli prowadzimy nieregularny tryb życia to nasze nocne chodzenie do łazienki nie będzie przeszkadzać innym domownikom. Jeśli masz małe dzieci to nie musisz się martwić, że je obudzisz. Nie ma co ukrywać, że to rozwiązanie jest praktyczne też z tego względu, że rano nie musisz chodzić ,,nieogarniętym” po całym domu. Wszystkie istotne poranne czynności wykonasz bez pokazywania się pozostałym domownikom.

To rozwiązanie sprzyja także wzajemnym relacjom. Żyjemy w czasach kiedy jesteśmy coraz bardziej zapracowani i mamy dla siebie coraz mniej czasu. Dlatego te wspólne chwile są na wagę złota. Mając łazienkę razem z sypialnią możemy więcej czasu spędzać razem. Przykład ? Gdy jedno bierze kąpiel, a drugie leży w łóżku to śmiało można prowadzić rozmowę. Bez wątpienia wprowadza więcej intymności.

Zyskujemy przestrzeń gdyż jeśli spójnie urządzimy master bedroom to pomieszczenie wyda się większe, bardziej otwarte. Dobrze jest postawić na jeden styl jeśli chodzi o urządzanie tego typu wnętrza. Możliwości aranżacyjnych w takim przypadku jest naprawdę wiele. Taka wspólna przestrzeń może się prezentować bardzo stylowo.

Czy są jakieś minusy takiego rozwiązania ?

Z całą pewnością, żeby się na nie zdecydować musimy mieć w domu przynajmniej jeszcze jedną łazienkę, która będzie służył pozostałym domownikom i gościom. Gdy tworzymy sypialnię z łazienką to musimy skupić się m.in. na odpowiedniej podłodze w pomieszczeniu, która będzie odporna na wilgoć. Jeśli chcemy symbolicznie odgrodzić część łazienkową od łóżka przy pomocy szklanych ścian to trzeba pamiętać, że na szybach szybko będzie osadzał się kamień więc czeka nas więcej szorowania. To rozwiązanie nieszczególnie polecane jest dla zmarzluchów gdyż większą i bardziej otwartą przestrzeń trudniej jest ogrzać.

Jak by nie patrzeć takie rozwiązanie powoli staje się hitem i z każdym rokiem coraz częściej będzie się pojawiać w naszych domach. Jeśli cenisz takie nowoczesne rozwiązania to jest to coś dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here