Syfon wannowy to urządzenie, za którego pośrednictwem woda (zużyta) jest odprowadzana do kanalizacji. W momencie urządzania łazienki dużą wagę przywiązuje się do jej estetycznego wykończenia, tymczasem elementy instalacyjne w tym przypadku są kluczowe. Przede wszystkim należy wybrać produkt kompatybilny z wanną. Warto również kupić podzespoły wysokiej jakości oraz zadbać o ich prawidłowy montaż, aby móc w sposób komfortowy korzystać z łazienki.

Na co zwracać uwagę, kupując syfon?

Wybierając syfon wannowy, warto zdecydować się na produkt wiodącej marki, np. INTER-SANO. Wówczas ma się pewność, że jest to syfon wysokiej jakości, a wszystkie jego elementy zostały precyzyjnie wykonane. Ważne jest, aby w trakcie zakupu zwrócić uwagę na jego wygląd. Żaden element nie powinien odstawać, ponieważ może to powodować utrudniony odpływ wody i osadzanie się na nich np. włosów. Dobrym rozwiązaniem jest zakup syfonu wannowego wyposażonego w filtr. Dzięki temu czyszczenie go nie będzie sprawiało trudności i syfon nie będzie się zatykał w miejscach, które są trudno dostępne. Kolejny ważny czynnik to materiał, z którego jest wykonany syfon. Musi być odporny na działanie środków chemicznych (w tym silnie żrących) oraz wysokich temperatur.

Jak dobrać syfon do wanny?

Nie każdy syfon pasuje do każdej wanny. Nie ma uniwersalnego modelu, dlatego najlepiej w momencie kupowania wanny od razu dobrać do niej kompatybilne elementy instalacyjne. Syfon wannowy jest niewielki, od innych syfonów różni go obecność dłuższej rury odprowadzającej wodę. Syfon klasyczny nie jest polecany w przypadku małych łazienek. W przypadku konieczności oszczędności miejsca najlepiej zdecydować się na syfon podtynkowy. Nie różni się on bardzo od wersji standardowej, ale jest zbudowany w taki sposób, że jego większą część można umieścić pod tynkiem lub elewacją, dzięki czemu całość będzie prezentowała się estetyczniej i przede wszystkim zajmie mniej przestrzeni.

W czasie zakupu syfonu bardzo ważny jest jego rozmiar. W tym celu należy zmierzyć odległość pomiędzy przelewem a odpływem kanalizacyjnym, która określa długość rury syfonu. Ostatnia rzecz, którą trzeba wziąć pod uwagę jest korek, w zależności od typu syfonu może być on cięgnowy lub typu click-clack.

Montaż syfonu wannowego

Instalowanie syfonu wannowego najlepiej powierzyć specjaliście. Tylko jego prawidłowy montaż będzie gwarantował właściwe odprowadzanie wody i do minimum ograniczona zostanie możliwość tworzenia się zatorów. Ponadto w przypadku niewłaściwie zamontowanego syfonu oprócz groźnego przeciekania może również dochodzić do cofania się nieprzyjemnej woni z instalacji kanalizacyjnej, która będzie rozprzestrzeniała się po całym pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here