Stół loftowy rozkładany

Jak dobrać kolor stołu do mebli w mieszkaniu? Nie muszą mieć identycznego wybarwienia – ważne, aby ich tonacja się zgadzała. Do szarej komody możesz dokupić stół w chłodnym odcieniu sosny bielonej. Do orzechowej podłogi będzie pasował stolik w złotym odcieniu dębu. Na przykładzie rozkładanych stołów loftowych omawiamy sposoby zestawiania różnych kolorów drewna – aby całość tworzyła zgraną aranżację.

Jakie są ogólne zasady łączenia drewnianych mebli o różnych kolorach?

Podoba Ci się stół loftowy rozkładany w odcieniu dębowym, ale nie masz pewności, czy będzie pasował do Twoich jasnych, skandynawskich mebli? Oto kilka zasad łączenia drewna:

  • zawsze zestawiaj elementy chłodne z chłodnymi i ciepłe z ciepłymi – poniżej wyjaśniamy, jak rozpoznawać ciepłe i zimne odcienie drewna,
  • łącz ze sobą drewno o podobnym wykończeniu – matowym, z połyskiem, o surowej fakturze itd.,
  • drewno ciemne dobrze komponuje się z jasnym,
  • nie łącz dwóch mebli, które mają różne, wyraziste rysunki słojów,
  • doskonałym towarzystwem dla ciemnego drewna na podłodze będzie stół z jasnego drewna (i odwrotnie),
  • dwa-trzy różne kolory drewna we wnętrzu w zupełności wystarczą – więcej może wprowadzić stylistyczny chaos.

Stół loftowy w ciepłym kolorze drewna – do czego pasuje dąb złoty?

Ciepłe odcienie drewna poznasz po żółtym, pomarańczowym lub oliwkowym zabarwieniu. Idealnym przykładem jest dąb naturalny – szlachetny odcień drewna o ciepłym charakterze. Stół loftowy rozkładany w kolorze naturalnego dębu jest bardzo uniwersalny i łatwy w stylizacji – będzie dobrze wyglądał w zestawieniu z większością kolorów we wnętrzu – pasuje do mebli białych, beżowych, a nawet jasnoszarych. Będzie też współgrał z wenge i naturalną sosną. Świetnie prezentuje się w loftowych wnętrzach, ale też w przytulnych mieszkaniach  skandynawskich. Dębu lepiej nie łączyć go z kasztanem czy bukiem, które wpadają w różowe tony.

Do czego pasuje stół z blatem w kolorze bielonej sosny?

Bielona sosna to bardzo popularny i chętnie kupowany kolor stołów. Dlaczego? Ponieważ doskonale łączy się z elementami wnętrz w chłodnej kolorystyce – chłodne kolory drewna mają dużo szarego lub różowe pigmentu. W sklepie z Meblami – EMWO Meble znajdziesz piękny przykład: rozkładany stół z bielonym blatem, który dopełnia funkcjonalne, nowoczesne przestrzenie jadalniane.

Bielona sosna ma surowy, mocny charakter – nawiązuje do stylistyki rzemieślniczej. Będą do niej idealnie pasować krzesła z szarą tapicerką i białe dodatki. Taki stół świetnie wygląda zarówno na podłodze z deski, jak i na marmurowej, białej posadzce. Czarny stelaż podkreśla jego loftowy styl.

Jesion – dość neutralny kolor stołu

Bielona sosna i ciepłe odcienie dębu stanowią wyraziste przykłady drewna o zabarwieniu chłodnym i ciepłym. Są mało wymagające w stylizacji w porównaniu do np. olchy czy mahoniu. Warto omówić jeszcze jeden kolor, który jest łatwy w aranżacji – jesion. Może wpadać w odcień żółty, pomarańczowy lub różowy. Nierzadko łączy ciepłe i chłodne tonacje, otwierając wiele możliwości aranżacyjnych.

Pamiętaj, aby bogato usłojone drewno łączyć z gatunkami o rysunku spokojnym. Jesion jest spokojnym rysunkiem drewna, więc świetnie dogada się zarówno z sosną, jak i hebanem. Stół loftowy rozkładany z jesionowym blatem jest zatem bardzo uniwersalny. Będzie pasował zarówno do skandynawskiej jadalni, jak i projektów w stylu vintage.

Który odcień rozkładanego stołu w loftowym klimacie będzie pasował do koncepcji aranżacyjnej Twojej jadalni lub kuchni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here