Istnieją takie czynności, za którymi nie przepada większość z nas, jednak każdy musi je wykonywać. Doskonałym przykładem jest sprzątanie w domu, jednak warto wiedzieć w jaki sposób ułatwić sobie tą czynność, by nie była ona dla nas problematyczna. Otóż istnieje cała masa sztuczek i trików, które pozwolą nam o wiele wygodniej sprzątać nasze mieszkanie, a dodatkowo zaoszczędzić ogromną ilość pieniędzy na środkach chemicznych, które zazwyczaj do tanich nie należą.

 

Sprzątanie w domu – triki

Zacznijmy od najpopularniejszego problemu w miastach, czyli od kwestii kamienia w wodzie, z pewnością wszyscy cały czas spotykamy się z czajnikiem w którym jest ogromna ilość kamienia, a dodatkowo musimy non stop czyścić płytki przy zlewie wraz z kranem, które wyglądają niesamowicie nieestetycznie. Mleczka do usuwania kamienia są bardzo drogie i nie zawsze są skuteczne, więc nawet przy ich użyciu, musimy bardzo mocno się napracować. Czy nie ma lepszego pomysłu na tą pracę? Naturalnie znajdzie się on w każdej kuchni, ponieważ wystarczy wykonać roztwór z cytryny, wody i octu. W przypadku czajnika wystarczy taką mieszaninę wlać do środka i zwyczajnie ją zagotować, po czym powinniśmy ją wylać, wlać czystą wodę, zagotować i cały schemat powtórzyć dwu, albo nawet trzykrotnie. Proste, szybki i nie wymaga od nas wielu czynności, prawda? Sprzątanie w domu nie musi być udręką

W przypadku zlewu i płytek, wystarczy taki roztwór wlać do rozpylacza wody, który jest dostępny w wielu sklepach z domowymi gadżetami, spryskać czyszczony element, przetrzeć i drugi raz wykonać tą samą czynność z czystą wodą, ważne by była ona przegotowana i przefiltrowana przez jakiś specjalny dzbanek, lub filtry czajnikowe, które dostępne są już w większości sklepów. Dzięki temu nie zrobimy żadnych smug, a nasza kuchnia będzie błyszczeć. Prosta rzecz, która ułatwia sprzątanie w domu. Posprzątaj swoje mieszkanie łatwo i szybko.

Kolejną niesamowicie uciążliwą czynnością, jest chociażby czyszczenie dywanu i nie chodzi tutaj nawet o wytrzepanie go, tylko o zmywanie uporczywych plam. Owszem, zawsze mamy dostępne różnego rodzaju płyny do prania i tym podobne detergenty, jednak również są one drogie, a do tego wymagają od nas szorowania. Dużo łatwiejszym sposobem będzie zastosowanie tego triku czyli posypania naszego dywanu sodą oczyszczoną, pozostawienie wszystkiego na 20 – 30 minut i finalne odkurzenie sody. Efekty takiego sprzątania w domu mogą być dla nas zaskakujące i wybielą nawet przypalenia od papierosa, dzięki czemu jest to metoda skuteczna i tania na każdego rodzaju plamy.

Problem z brzydkim zapachem w lodówce? Otóż na to również jest sposób ekonomiczny i prosty, więc nie trzeba szukać specjalnych środków chemicznych oraz wydawać ciężko zarobionych przez siebie pieniędzy. Co więc należy zrobić? Wystarczy pokroić na plasterki cytrynę i finalnie położyć ją na półkach. Maksymalnie po jednym dniu, zobaczymy już rezultaty naszego zabiegu, gdyż cytryna doskonale wchłania wszelkiego rodzaju zapachy, samodzielnie nie wydzielając żadnego. Po około dwóch dniach, powinniśmy taką cytrynę wymienić, jeśli tylko będzie taka potrzeba. To się nazywa ekologiczne sprzątanie w domu.

Sposobów na ułatwienie sobie sprzątania, jest jednak o wiele więcej, musimy tylko skorzystać z własnej wyobraźni. Dobrze jest też wyrobić w sobie nawyk odkładania rzeczy na swoje miejsce. Sprawdza się też mieszkaniowy minimalizm, im mniej przedmiotów mamy w domu tym łatwiej się go sprząta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here