Rośliny doniczkowe dodają stylu każdemu wnętrzu. Wprowadzają do pomieszczenia harmonię. Lecz nie każdy ma rękę do roślin. Niektóre z nich są bardzo wymagające i osobom niedoświadczonym łatwo je unicestwić. Co zrobić jeśli lubisz otaczać się kwiatami ale wiesz, że nie możesz poświęcić im zbyt wiele czasu. Postaw na rośliny doniczkowe łatwe w pielęgnacji. Wbrew pozorom masz ich do wyboru naprawdę wiele i do tego wcale nie wyglądają one nudnie. Będą wspaniałą ozdobą twojego domu. Przy czym nie będą wymagać od Ciebie zbyt wiele wysiłku.

Poznaj ciekawe rośliny doniczkowe mające małe wymagania. Już nie musisz martwić się tym, że żadna roślina u Ciebie nie rośnie. Przedstawiony typy roślin doniczkowych są nie tylko łatwe w pielęgnacji ale także są dość odporne. Z całą pewnością nie jedno przetrzymają. Nie tylko jeśli chodzi o Twoje zapominalstwo jeśli w kwestii podlewania ale też o odporność na nasz klimat, sezon grzewczy czy brak światła w sezonie jesienno zimowym.

7 roślin doniczkowych dla początkujących

Sukulenty są obecnie niezwykle modne. Ich popularność w polskich domach stale rośnie. Nic w tym dziwnego. Trzeba przyznać, że prezentują się wyjątkowo pięknie. To rośliny mało wymagające. Rzadko wymagają podlewania, lubią południowe słońce. Mało chorują i praktycznie mogą obyć się bez nawożenia. Można im zaszkodzić poprzez zbyt obfite podlewanie. Trzeba też uważać przy przesadzaniu.

Aloes to roślina wytrzymała, które w warunkach domowych może rosnąć przez wiele lat. Wybaczy Ci jeśli co jakiś czas zapomnisz go podlać. Lubi słoneczne miejsca i jest naprawdę niekłopotliwy. Przed każdym podlewaniem najlepiej jest przesuszyć ziemię. Jeśli będzie miał zbyt wilgotno zacznie gnić.

Bambus zwany lucky bamboo w zasadzie nie wymaga żadnej pielęgnacji. Najlepiej czuje się przebywając stale w wodzie, którą należy wymieniać co dwa tygodnie. Można go także posadzić w ziemi. Wtedy należy dbać żeby miał dostatecznie wilgotno. Potrafi urosnąć do wysokości dorosłego człowieka.

Zamiokulkas zamiolistny to roślina wyjątkowo wytrzymała, a przy tym ładna. Wiele wybacza. Jako, że magazynuje wodę w grubych łodygach toteż gdy zapomnisz go podlać sam sobie poradzi. W zasadzie to nie wolno go podlewać zbyt często żeby nie zaczął gnić. Lepiej odnajduje się w jasnych miejscach, gdy brak mu światła znacznie wolniej rośnie. Jest odporny na choroby.

Kaktusy to rośliny idealne dla wszystkich początkujących. Naprawdę trudno je unicestwić. Są tanie. Dostępnych jest wiele odmian kaktusów o różnych kształtach, wielkościach i odcieniach. Od całkiem malutkich po duże, od ciemnych po jasne. Możesz śmiało skompletować swoją własną kolekcję. Większość z nich ma małe wymagania. Lubią słoneczne miejsca i umiarkowane podlewanie.

Z roślin posiadających kwiaty z całą pewnością warto zwrócić uwagę na begonie, które możesz uprawiać zarówno w domu jak i w ogrodzie czy na balkonie. Ich piękne kwiaty zachwycają. Te kwiaty akceptują różne stanowiska i podłoża. Jeśli przebywają w cieniu nie należy ich często podlewać. Zaś wszelkie nawozy należy dobrze rozcieńczyć zanim podlejemy nimi roślinę.

Dracena jest odporna na warunki i niekłopotliwa w uprawie. Lubi jasne stanowiska ale może też stać w półcieniu. Nie należy jej ustawiać w pełnym słońcu. W ciepłe miesiące wystarczy jej umiarkowane podlewanie czyli raz na tydzień. W chłodne miesiące podlewamy ją jeszcze rzadziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here