Rolety plisowane

Urządzenie przytulnego i atrakcyjnego lokum wymaga zastosowania osłon okiennych. Będą ograniczać nadmiar światła wpadającego do wnętrza, stając się zarazem ozdobą całego pomieszczenia. Wśród rolet plisowanych znajdziesz rozmaite modele o odmiennym wykonaniu, powierzchni, kolorystyce oraz sposobie sterowania. Zapraszamy do naszego krótkiego wprowadzenia w tematykę rolet plisowanych, z którego dowiesz się czym warto kierować się i na co zwrócić uwagę w czasie zakupów. 

Rolety plisowane ich potencjał aranżacyjny 

Systemy osłonowe powinny zostać wkomponowane w wygląd pomieszczenia i jego wystrój. Pod tym względem rolety plisowane oferują szeroki wachlarz możliwości. Możesz stosować je w pomieszczeniach urządzonych w stylu rustykalnym, angielskim i boho, w których dominują jasne i naturalne odcienie. Rolety plisowane wykonane w jasnych tonacjach świetnie dopełnią uroku pomieszczenia. 

We wnętrzach bardziej nowoczesnych – minimalistycznych, loftach, glamour – rolety plisowane również się pojawiają. Są to wówczas plisy w odcieniach brązu, beżu, szarego, grafitowego, metalicznego lub czarnego. Można uzupełnić je o odpowiednio dobrane długie zasłony lub firanki sznurkowe. 

Rolety plisowane do zaciemniania wnętrz 

Wybierając plisy do konkretnego pomieszczenia, warto zwrócić uwagę jego poziom nasłonecznienia. Inne rolety wybierzesz do pomieszczeń od południowej strony domu, inne do pomieszczeń od strony północnej. W przypadku tych pierwszych – warto wybrać specjalne plisy zaciemniające, wyposażone w dodatkowe wzmocnienia i warstwy gwarantujące ich szczelne przyleganie do szyby. W pomieszczeniach ciemniejszych warto wybrać plisy o jasnej tonacji kolorystycznej, które będą rozpraszać i wzmacniać dostające się do środka światło. 

Montaż rolet plisowanych – inwazyjny i bezinwazyjny 

Dostępne rolety plisowane można podzielić według sposobu montażu na dwie grupy – inwazyjne i bezinwazyjne. Pierwsze z nich montuje się do ramy okna, w której wywierca się otwory i wprowadza zaciski. Otrzymujesz w ten sposób trwały i solidnie wykonany system osłonowy. 

Rolety bezinwazyjne są wybierane częściej i montuje się je poprzez nałożenie na obudowę okna i dociśnięcie przy użyciu specjalnego mechanizmu. Nawet osoba zupełnie zielona w temacie poradzi sobie z montażem tego typu rolet. Równie szybko dokonasz ich demontażu, a następnie będziesz mógł powiesić na innym oknie.

Kształt i rozmiary rolet plisowanych

Rolety plisowane są dostępne w różnych rozmiarach, dopasowanych do warunków polskiego budownictwa. Standardem jest, że producenci oferują możliwość wykonania rolet dopasowanych do rozmiaru Twojego okna. Polecamy pod tym względem sięgać po pomoc Rolety24: https://rolety24.net/. Przedsiębiorstwo oferuje możliwość wykonania rolet dopasowanych także do okien dachowych, okien balkonowych i tarasowych oraz tych o zupełnie niestandardowych kształtach i rozmiarach.

Możesz szybko samodzielnie sprawdzić jaki rodzaj plis będziesz potrzebował. Wystarczy w tym celu zmierzyć szerokość szyb w oknie oraz ich wysokość całkowitą (całego skrzydła). Plisy, które wybierzesz, powinny być szersze o dodatkowe 3-8 cm niż szyba, którą będą zasłaniać. Długość rolet powinna natomiast odpowiadać wysokości całego skrzydła okiennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here