Rolety to produkt dziś tak powszechny, że o plusach jego wykorzystania w mieszkaniach i domach niespecjalnie trzeba kogokolwiek przekonywać. Warto natomiast mówić o szerokich możliwościach zastosowania rolet i różnorodności modeli, które obecnie klientom proponują ich producenci. 

Do wewnątrz

Oczywiście najbardziej popularne zastosowanie rolet to produkty wewnętrzne. Rolety materiałowe obecnie są dostępne w tak wielu wzorach i kolorach, że bez większych problemów można je dostosować do stylistyki wnętrza. W ofercie producentów pojawiają się również tkaniny dedykowane: odbijające światło lub niepalne. Ponadto, możliwość indywidualnego zamówienia, pozwala dopasować rolety nawet do najbardziej niestandardowych wymiarów okna. Roletami możemy sterować nie tylko za pomocą łańcuszka, lecz także czujnika radiowego. Najbardziej popularne ostatnio stają się jednak rolety dzień-noc, które nie tylko zapewniają poczucie prywatności, lecz także w trakcie dnia chronią przed nadmiarem promieniowania słonecznego, nie pozbawiając nas jednocześnie widoku z okna.

Bezpieczne zewnętrze 

Rolety można montować również na zewnątrz, zarówno w systemie nadtynkowym, jak i podtynkowym. Aluminiowa konstrukcja, jak i cała roleta w technologii HI-THERM gwarantują odporność na warunki zewnętrzne. Mamy do wyboru również żaluzje fasadowe, jak i rolety zewnętrzne z moskitierą. Jeśli już mowa o zewnętrzu, to za pomocą określonych rozwiązań możemy chronić również nasze powierzchnie tarasowe. Tutaj sprawdzają się idealnie przede wszystkim markizy tarasowe (z kasetą bądź nie). Pozwalają one na maksymalny wysięg aż 350 cm.

Bramy?

Najciekawszym rozwiązaniem, które niekoniecznie musimy kojarzyć z roletami są zaś bramy. Mówimy tutaj przede wszystkim o rolecie wielogabarytowej, zbudowanej z aluminiowych profili ocieplonych pianką poliuretanową. Wbrew pozorom nie jesteśmy tutaj skazani na wszechobecnie panującą szarość, ponieważ niektóre modele są dostępne aż w 10 kolorach. Innym rozwiązaniem jest brama segmentowa, montowana pod sufitem. Jest to jedno z najbardziej komfortowych rozwiązań garażowych, które zapewnia ciepło w garażu, jak i gwarantuje ciszę. Tego typu rozwiązania są bardzo estetyczne, trwałe, zabierają mało miejsca, a producenci dają na nie od 4 do 5 lat gwarancji.

Indywidualnie

Wydaje Ci się, że wymiary twoich okien, tarasu, bramy garażowej są tak niestandardowe, że nie uda Ci się dobrać do nich atrakcyjnego rozwiązania. Nic bardziej mylnego. Obecnie producenci w ramach swoich usług proponują dokonywanie wymiarów, konsultacje, a także późniejszy montaż. Za jednym pociągnięciem można więc wyposażyć się w kompletne rozwiązania ochrony okien, przestrzeni trasowej, zabudowy garażu, dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb.

Więcej dowiesz się na https://oknarolety.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here