wersalki

Salon to miejsce szczególnie ważne w wielu domach i mieszkaniach. Zazwyczaj toczy się w nim życie rodzinne i towarzyskie. W pokoju dziennym bardzo często także wypoczywa się po trudnym dniu i „ładuje akumulatory” do dalszego działania. Dla wielu najważniejszym z mebli jest w nim komfortowa rogówka, sofa albo wersalka. Na który najlepiej się zdecydować?

Jaki mebel wypoczynkowy do salonu?

Mamy złą wiadomość – nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, jaki mebel wypoczynkowy do salonu sprawdzi się najlepiej. Jest to indywidualna kwestia, którą należy dokładnie przeanalizować przed zakupem, ponieważ każda z nich ma swoje wady i zalety. Jednak, aby było sprawiedliwie mamy także dobre wieści – opisaliśmy je bardzo dokładnie w naszym tekście!

Aspektami, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru mebla, są przede wszystkim potrzeby, na które musi odpowiadać, jak i dobranie jego wymiarów do metrażu oraz układu pomieszczenia – sofa, wersalka czy rogówka mogą wtapiać się w otoczenie lub grać tzw. pierwsze skrzypce w salonie. W kwestii designu mebla istotne są kolor oraz materiał obicia. Powinny współgrać z pozostałymi elementami w pomieszczeniu, jego stylem, barwami ścian oraz podłóg. W kwestii funkcjonalności warto zadbać o wysokiej jakości wypełnienie mebla, jak i dodatkowe elementy, które pozwalają na jeszcze większy relaks, np. ruchome zagłówki czy wysuwane podnóżki. Wersalki, sofy używane i nowe porównasz na Sprzedajemy, wiele ofert w serwisie pozwala na znalezienie idealnego miejsca wypoczynku dla siebie.

Czy warto wybrać rogówkę?

Rogówka to coraz częściej wybierane do pokoju dziennego rozwiązanie. Nie sposób się temu dziwić. Stanowi bardzo komfortowe miejsce do spędzania czasu, relaksując się samemu lub w towarzystwie. Narożnik może pomieścić wiele osób – w zależności od fasonu nawet 8! Wiele modeli to rozwiązania rozkładane, które doskonale sprawdzą się jako wygodne miejsce do spania na co dzień lub dla gości. Rogówkę można dowolnie ustawiać, zarówno przy ścianie, jak i na środku pomieszczenia. Warto jednak podkreślić, że narożniki często określa się jako meble loftowe, o stosunkowo nowoczesnym designie. Mogą nie sprawdzić się w klasycznych pomieszczeniach. Dodatkowo warto podkreślić, że narożniki zajmują sporo miejsca, nowa, odmienna aranżacja wnętrza, w którym ustawiono rogówkę, może być stosunkowo trudna. Przeszkodą do jej zakupu mogą być także stosunkowo wysokie koszty zakupu.

Dla kogo sprawdzi się sofa?

Sofy to proste meble, które występują w wielu wzorach, kolorach oraz rozmiarach. Z powodzeniem można zaaranżować je w pokojach dziennych o różnych wymiarach oraz kształtach. Zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż narożniki i dużo łatwiej zaaranżować je w przestrzeni, jak i zmienić położenie, gdy zapragnie się zmian. Sofa jest tańsza niż narożnik, jednak zdaniem wielu osób gwarantuje dużo mniejszy komfort niż rogówka. Ponadto pomieści mniej osób. By zapewnić komfort siedzenia większej liczbie gości, konieczne jest dokupienie do mebla dodatkowych siedzisk, np. foteli. Sofy zazwyczaj nie rozkładają się, dlatego nie mogą pełnić roli łózka na co dzień lub w wyjątkowych sytuacjach.

Dlaczego wersalka w salonie to dobry pomysł?

Wersalka to rozwiązanie, które łączy w sobie zalety sofy oraz narożnika. Stanowi wygodne miejsce do siedzenia, które nie zajmuje dużo miejsca, a przy tym doskonale sprawdzi się jako komfortowy mebel do spania. Z powodzeniem można zaaranżować ją w każdej przestrzeni, a szeroki wybór modeli oraz kolorów sprawia, że łatwo dobrać ją do wnętrza. Dzięki zastosowanemu mechanizmowi rozkłada się w prosty sposób, a połączenie siedziska i oparcia jest bardzo wygodne, praktyczne. Dodatkowym atutem jest skrzynia, którą można wykorzystać nie tylko jako pojemnik na pościel, ale i dodatkowy schowek np. na ubrania czy zabawki. Wersalka świetnie sprawdzi się jako rozwiązanie do kawalerek, pokojów młodzieżowych, gościnnych oraz salonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here