Wszelkie remonty są nie tylko kosztowne ale i czasochłonne ale też zwykle kończą się różnymi niespodziankami. Niestety najczęściej te niespodzianki nie są pozytywne i kosztują nas nie tylko utratę nerwów ale też zwykle szykują się kolejne wydatki. Na co uważać robiąc remont mieszkania aby przygotować się na różne ewentualności. Czym się kierować kiedy chcesz kupić mieszkanie do remontu. Taka mała uwaga remont mieszkania wymaga sporego zaangażowania, nawet jeśli zlecisz wszystkie prace ekipom remontowym to i tak musisz często w mieszkaniu bywać jeśli chcesz żeby wszystko zostało zrobione tak jak chcesz.

Remont mieszkania – na co zwracać uwagę

 

Znalezienie idealnego mieszkania nie jest łatwe. Zazwyczaj trzeba iść na kompromisy. Zawsze zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania do remontu obejrzyj i porównaj kilka lokali. Nie decyduj się na zakup pod wpływem impulsu. Sprawdź dokładnie całe mieszkanie, klatkę schodową i przynależne do mieszkania piwnice czy strych. Obejrzyj dokładnie budynek z zewnątrz. Najlepiej jeśli zobaczysz mieszkanie dwa razy, z czego raz z samego rana. Wtedy najłatwiej dostrzeżesz wszelkie mankamenty. Pamiętaj, że niektórych nie widać na pierwszy rzut oka dlatego warto posłużyć się kilkoma prostymi testami.

Decydując się na mieszkanie do remontu dokładnie obejrzyj ściany. Wszelka odchodząca od ścian farba lub odklejająca się tapeta może świadczyć o zawilgoceniu mieszkania. Z grzybem na ścianach walczy się trudno. Możesz zrobić prosty test na wilgoć. Zostaw w mieszkaniu np. bawełniany t-shirt i wróć po niego po kilku dniach. Jeśli czuć go stęchlizną to wiesz, że to mieszkanie będzie problematyczne. Oczywiście można zainwestować w jego osuszanie, pytanie tylko czy masz na to czas i dodatkowe środki. Wszelkie pęknięcia na ścianach powinny wzbudzić Twoją czujność, tu najlepiej poradzić się sprawdzonego fachowca, który oceni stan faktyczny mieszkania.

Jeśli chodzi o podłogi w remontowanym mieszkaniu to wpierw przejdź się dokładnie po wszystkich pomieszczeniach i sprawdź czy podłoga nie wydaje jakiś niespodziewanych dźwięków. Może i skrzypienie ma swój urok ale na dłuższą metę będzie nie do wytrzymania.

Instalacje w mieszkaniu najlepiej jest wymienić na początku remontu. Samemu trudno ocenić w jakim są one stanie. Przyda się tutaj pomoc zaufanego fachowca. Jeśli instalacja elektryczna była w ostatnich latach wymieniana to koniecznie poproś o jej dokumentację by wiedzieć jak poprowadzone są przewody i puszki.

Drzwi i okna jeśli nie będą podlegać wymianie przede wszystkim powinny być szczelne. Sprawdzisz to po tym jak się zamykają i otwierają. Powinny działać płynnie i łatwo. Doskonały test szczelności to włożenie między okno / drzwi zwykłej kartki. Jeśli po zamknięciu możesz kartkę wyjąć to znaczy, że jest problem ze szczelnością.

Oceń wszelkie krzywizny. O ile te ścianach dość łatwo jest zauważyć to jeśli chodzi o podłogę to warto zrobić test piłeczki do ping ponga. Jest ona na tyle lekka, że sturla się z każdej nawet niewielkiej pochyłości. Remont mieszkania, które ma krzywe podłogi pochłonie więcej pieniędzy.

Decydując się na remont mieszkania, jeszcze przed zakupem sprawdź także dokładnie stan dachu, rynien, klatki schodowej, tynków, ocieplenia oraz windy jeśli takowa jest w budynku. Obejrzyj ściany na klatce schodowej czy nie zawilgocone albo spękane. Wszak to zewnętrzne ściany Twojego przyszłego mieszania. Sprawdź ogólny stan części wspólnej dla wszystkich mieszkańców. To pozwoli Ci dowiedzieć się jakich będziesz mieć sąsiadów. Na wszelkie oględziny zabieraj osoby towarzyszące które chłodnym okiem spojrzą na mieszkanie i nie jedno wychwycą. Doskonale będzie jeśli weźmiesz ze sobą sprawdzonego fachowca budowlanego lub osobę, która taki zakup ma za sobą. Oni najlepiej wychwycą na co uważać w mieszkaniu do remontu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here