Przestrzeń dla dorastania - jak urządzić pokój nastolatkowi?

Pokój dla nastolatka powinien być nie tylko funkcjonalny. Musi spełnić wymagania osoby, której upodobania zmieniają się jak w kalejdoskopie a energia pozostaje w stałej nadwyżce.

Wymyślanie pomysłów na sypialnie dla nastoletnich chłopców nie jest łatwym zadaniem dla rodzica. Warto dać im swobodę twórczego wyrażania siebie, ale należy wziąć pod uwagę również względy praktyczne, takie jak przestrzeń do nauki i koszt remontu, gdy okażą się śmiertelnie zawstydzeni tapetą, którą wybrali, gdy mieli 13 lat.

Wiele ról pokoju nastoletniego chłopca

Dla nastolatka sypialnia to bezpieczna przystań. To miejsce, w którym może pójść po prywatną przestrzeń lub spędzić czas z przyjaciółmi i rodzeństwem. To także miejsce, w którym może zacząć wyrażać swoją tożsamość niezależnie od reszty domu. Może to polegać na umieszczaniu plakatów, popisywaniu się kolekcjami, wybieraniu efektownej kołdry lub używaniu jego ulubionych kolorów na ścianach.

Sypialnie nastolatków muszą być praktyczne, szczególnie jeśli nastolatek jest w wieku, w którym spędza dużo czasu na nauce, więc obszerne biurko jest dużym plusem.

Jak radzić sobie ze zmieniającymi się gustami nastolatków

Wybierając schemat dekoracji sypialni nastoletniego chłopca, pamiętaj, że gusta młodego nastolatka zmieniają się wraz z wiekiem. Dlatego dobrym pomysłem może być kolor ściany, który jest neutralny, tak by aktualizować wygląd za pomocą akcesoriów, zamiast remontować co kilka lat.

Meble powinny być trwałe, ale przy ich zakupie pamiętajmy, że będą znosiły znacznie trudniejsze próby, niż meble w dorosłym domu. Nie powinny więc ich szpecić odgniecenia czy odpryski farby.

Wygodne krzesła lub kilka worków do leżenia to podstawa pokoju młodzieżowego. Ostatnią rzeczą, jaką chcą zrobić, jest spotkanie z przyjaciółmi w salonie z rodzeństwem i rodzicami spacerującymi co kilka minut. Wysokie miejsce do spania utrzymuje łóżko z dala i stwarza więcej miejsca w pokoju na wygodne krzesło i dywanik, by móc przyjąć w pokoju przyjaciół.

Inspiracji warto szukać w internecie. Można tam znaleźć mnóstwo gotowych koncepcji, a także mniejszych pomysłów na rozwiązania kącików bądź pokojów dla nastolatków.

Więcej o urządzaniu pokojów dla dorastających dzieci przeczytasz na: Ocieplamy Życie, https://ocieplamyzycie.pl/remont/pokoj-dla-nastolatka-jak-urzadzic-przestrzen-dla-dorastajacych-dzieci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here