Pralki, które świetnie wpasują się we wnętrze

W zależności od posiadanego metrażu, pralkę często ustawia się w kuchni lub łazience, niemniej ta druga opcja zdecydowanie dominuje w polskiej rzeczywistości. Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy nie przykładano aż takiej uwagi do wystroju wnętrz tych pomieszczeń, pralki dobierano najczęściej pod względem ich wymiarów. To oczywiście jeden z najważniejszych czynników, lecz coraz chętniej zwracamy uwagę na wygląd pralki i to, czy będzie pasowała do łazienkowych mebli oraz pozostałych elementów wystroju. Na co zwracać uwagę, aby pralka prezentowała się jak najlepiej?

Pralka idealna: piękna i funkcjonalna

Dobór idealnie prezentującej się pralki często jest dość skomplikowany, a na jej poszukiwania trzeba poświęcić sporo czasu. Tak jak w przypadku wszystkich innych sprzętów, marzymy o tym, aby pralka była nie tylko dopasowana do reszty wystroju, ale przede wszystkim, żeby jak najlepiej spełniała swoje funkcje. Na początku należy zastanowić się, na jakich funkcjach najbardziej nam zależy, a potem szukać wśród modeli spełniających te wymogi. Ważną sprawą jest ładowność bębna – czy to 4, 6, a może pralka 12 kg będzie idealna? Osobną kwestią jest sposób jej ładowania – pralki ładowane od góry sprawdzają się w pomieszczeniach małych lub wąskich, gdzie otwarcie okrągłej klapy byłoby utrudnione lub niemożliwe, natomiast te z ładowaniem od frontu często prezentują się lepiej. Są jednak zwykle o wiele szersze. Nie bez znaczenia pozostaje kolor sprzętu – najbardziej klasyczne i najczęściej spotykane są pralki białe, co nie oznacza, że nie spotyka się innych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli w odcieniach szarości czy czerni, które prezentują się niezwykle elegancko.

Czy pralka 12 kg może wyglądać dobrze?

Często spotyka się opinie głoszące, że najlepiej wyglądają pralki wąskie, niewielkie, które nie rzucają się w oczy. Tymczasem producenci tych sprzętów coraz częściej udowadniają, że i duża, nawet pralka 12 kg może prezentować się niesamowicie dobrze! Dobrym przykładem jest Whirlpool AWG1212Pro – to klasyczny, biały model z dużym, czarnym bębnem. Połyskująca, biała obudowa sprawi, że ten sprzęt idealnie wpasuje się w otoczenie jasnych szafek łazienkowych, ale będzie też dobrze wyglądać przy ciemnych lub kolorowych kafelkach. Druga pralka 12 kg, która wygląda doskonale, to proponowana przez firmę Samsung pralka AddWash – również biały model, lecz oryginalna obudowa okrągłej klapy budzi zainteresowanie i prezentuje się efektownie. Dodatkowo klapa ta została wyposażona w specjalne mniejsze drzwiczki w jej górnej części oraz system AddWash, który umożliwia zatrzymanie prania w dowolnym momencie i dorzucenie ubrań do bębna. W przypadku braku możliwości wstawienia do mieszkania równie pojemnej pralki, warto wziąć pod uwagę pralkę slim – modele z takim określeniem często mają mniejsze i bardziej przyjazne dla małych pomieszczeń wymiary, dzięki czemu można je wcisnąć w naprawdę każdy kąt nawet najmniejszej łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here