Pokój młodzieżowy na poddaszu

Przestrzeń poddasza może stać się królestwem nastolatka, gdzie będzie mógł się uczyć, spotykać ze znajomymi, odpoczywać czy relaksować się w wybrany przez siebie sposób. Sprawdź, jak zaaranżować pokój na poddaszu dla młodzieży. Skosy, które w wielu przypadkach się tam znajdują, bynajmniej nie muszą być przeszkodą w aranżacji wnętrz tego typu, ale jego zdecydowanym atutem.

Pokój młodzieżowy na poddaszu dla chłopaka

Nastolatkowie u progu dorosłości często się buntują. Uważają, że wszystko wiedzą najlepiej i chcą sami decydować o sobie. U młodych kobiet etap ten może wyglądać zupełnie inaczej, dlatego nieco inne podejście można mieć, urządzając pokoje młodzieżowe na poddaszu dla syna lub córki.

Poddasze wydaje się idealną przestrzenią do zaaranżowania pokoju młodzieżowego dla chłopaka. To pomieszczenie na uboczu, które pod względem architektonicznym jest odcięte od reszty domu. Może stać się ono azylem dla syna, gdzie będzie robił to, co sprawia mu przyjemność.

Pokój na poddaszu dla chłopaka trzeba pomalować tak, by optycznie powiększyć przestrzeń, zwłaszcza wtedy, gdy okien jest niewiele, a poza tym masz do dyspozycji przestrzeń ze skosami. Warto więc wybrać tradycyjną biel, kolor jasnoniebieski, zielony czy beżowy. Dla dorastającego chłopaka bardzo dobrym pomysłem będzie urządzenie pokoju z użyciem dodatków, które korespondują w pewien sposób z jego zainteresowaniami. Jeśli gra na gitarze, na ścianie może znaleźć się tematyczna fototapeta oraz wieszaki na ten instrument. Natomiast dla piłkarza można wybrać akcesoria w postaci stojaka na piłki czy półki na puchary bądź medale.

Jeśli nie chcesz, by pomieszczenie miało przewodni motyw, w aranżacji wnętrz tego typu możesz postawić na uniwersalny styl industrialny czy minimalistyczny do pokoju dla chłopaka. Za pomocą różnego rodzaju dodatków, jak poduszki czy koce, możesz co pewien czas zmienić jego wygląd. Najlepiej, by w kwestii określonego stylu aranżacji wnętrza pokoju młodzieżowego na poddaszu dla chłopaka wypowiedział się sam zainteresowany.

Pokój młodzieżowy na poddaszu dla dziewczyn

Pokój na poddaszu może być przeznaczony dla Twojej córki. Dziewczynki szybciej niż chłopcy wyrastają ze swoich zabawek i dojrzewają. Dlatego możesz się zdziwić, jak szybko Twoja księżniczka porzuci różowe, tiulowe sukienki na korzyść czarnych stylizacji. Nie jest to oczywiście normą, ale w okresie nastoletnim wiele zmienia się w gustach dziewczyn.

Dlatego przy urządzaniu pokoju młodzieżowego na poddaszu dla dziewczyn zadbaj o to, by jego w stylizowaniu wzięła udział Twoja córka lub córki. Porzuć bajkowe motywy na rzecz np. stylu boho lub glamour. Niech dziewczyna wypowie się, jak ma wyglądać jej pokój. Może to być pomieszczenie utrzymane w stonowanych barwach, szarościach i beżu, być może z dodatkiem różu czy koloru miętowego. W pokoju tego rodzaju mogą znaleźć się narzuty i pasujące poduszki bądź modny fotel uszak z podnóżkiem.

Umeblowanie pokoju młodzieżowego na poddaszu

Jakie meble będą pasowały do pokoju młodzieżowego na poddaszu? Jeśli dziecko nadal się uczy, podstawą będzie biurko z wygodnym fotelem, na przykład obrotowym, dzięki któremu będzie ono miało odpowiednie podparcie dla pleców.

Ponadto wśród obowiązkowych mebli młodzieżowych do pokoju ze skosami powinny znaleźć się łóżka – z ramą lub obudowane, albo wygodne, składane kanapy, które pozwolą wygospodarować miejsce do wypoczynku czy przyjmowania gości. Łóżka w pomieszczeniach na poddaszu często są ustawiane na ścianie ze skosem, dlatego nie powinny mieć wysokiego zagłówka, ponieważ mógłby się on nie zmieścić. Do tego trzeba pamiętać o szafie na ubrania i pojemnej komodzie i na ścianach zawiesić półki na książki i rzeczy osobiste syna czy córki. 

Inne meble będziesz musiał wykorzystać, urządzając pokój młodzieżowy na poddaszu ze skosami. Obecnie można kupić gotowe meble młodzieżowe pod skosy lub zdecydować się na ich zamówienie na wymiar.

Na koniec zaplanuj też przy aranżowaniu pokoi młodzieżowych na poddaszu miejsce do spotkań towarzyskich. Możesz kupić niski stoliczek i pufy do siedzenia czy niewielką kanapę i fotele o lekkiej konstrukcji.

Jesteś zainteresowany innymi artykułami na temat aranżacji wnętrz? Wejdź na Infobudowa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here