Podświetlane sufity LED

Podświetlany sufit podwieszany jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych wykończeń, umożliwia on bowiem kamuflaż nierówności, spękań oraz innych występujących niedociągnięć. Początkowo tego rodzaju rozwiązanie było wykonywane jedynie w siedzibach firm i budynkach użyteczności publicznej, a z czasem znalazło zastosowanie również w domach jednorodzinnych, kamienicach oraz mieszkaniach. Rozszerzenie zastosowań dotyczyło również pomieszczeń, początkowo bowiem wykonywane były jedynie w kuchniach i łazienkach, a obecnie można się z nimi spotkać dosłownie w każdym pomieszczeniu.

Za nim zaczniemy się zastanawiać jak zrobić podświetlany sufit LED, należy odpowiedzieć sobie na pytanie po co się go wykonuje. Podświetlane sufity podwieszane są wykonywane w celu ukrycia w nich lamp oraz poprawy izolacyjności akustycznej od dźwięków z mieszkania powyżej. Pozwalają one również na redukcję wysokości, a co za tym idzie ogrzewanej kubatury, ponadto powyżej nich prowadzi się instalacje wentylacji, co wymaga zastosowania dodatkowych kratek wlotowych i wylotowych w płytach gipsowo-kartonowych.

Zalety podświetlanych sufitów

Podświetlane sufity niosą za sobą wiele korzyści, umożliwiają dokonanie prostego remontu, gdyż nie zachodzi konieczność skuwania starego tynku. Nad płytami powstaje ponadto przestrzeń, w której mogą być prowadzone elementy instalacji, rury oraz kable, a także istnieje możliwość ukrycia przewodów okapu wiszącego. W przypadku awarii istnieje możliwość szybkiego demontażu sufitu i dokonania niezbędnych prac. Podświetlane sufity ze sklepu https://manufakturarzeczy.pl/sufity-halogenowe są doskonałym polem do manewru dla architektów wnętrz, umożliwiając im zabawę wysokością pomieszczeń. Ponadto istnieje wiele możliwości aranżacji sufitów, które mogą pokrywać całą powierzchnię stropu, jego krawędzie lub wyspę znajdującą się na środku. Zaletą jest również bardzo prosty montaż, z którym poradzi sobie niemal każdy robotnik budowlany.

Zanim dowiemy się jak zrobić podświetlany sufit LED musimy opracować listę niezbędnych materiałów. Jednym z najistotniejszych elementów systemu są aluminiowe profile w kształcie litery U, które są przytwierdzane do ścian (dwóch lub czterech), na określonej wysokości poniżej stropu. Kolejnym istotnym elementem są profile w kształcie litery C. Stosuje się je w celu połączenia stropu właściwego z sufitem podwieszanym, za pomocą specjalnych wieszaków lub tak zwanych uchwytów ES.

Podświetlane sufity wymagają również zastosowania wkrętów lub kołków, służących do przykręcenia profili. Należy również zapoznać się z asortymentem oraz wyposażyć w odpowiednie płyty gipsowo-kartonowe. Wyróżnia się bowiem ich trzy rodzaje: typ A (najprostsze), typ H2 (odporne na działanie wody i wilgoci), typ F (odporne na działanie ognia, dedykowane przede wszystkim stropom drewnianym). Płyty gipsowo-kartonowe możemy z powodzeniem zastąpić płytami gipsowo-włóknowymi, które ze względu na dużą podatność na gięcie umożliwiają uzyskanie elementów łukowych, a ponadto posiadają większą odporność na działanie wilgoci oraz ognia. Każdy monter, wykonujący podświetlany sufit, musi wyposażyć się w materiały i narzędzia takie jak paca z papierem ściernym, taśmy zbrojące, siatki zbrojące, poziomica, wkrętarka, nóż do płyt, szpachelka.

Zamiennie podświetlane sufity podwieszane mogą zostać wykonane na tak zwanym ruszcie kapeluszowym, montowanym bezpośrednio do stropu (nie występuje efekt podwieszenia). Rozwiązanie tego rodzaju nie wymaga użycia wieszaków, jego zastosowanie ogranicza się niestety jedynie do stropów o bardzo równych powierzchniach.

Więcej: https://manufakturarzeczy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here