Piękno nocy w ogrodzie

Noc to czas, w którym powoli udajemy się na odpoczynek. Są jednak takie dni, kiedy rezygnujemy z niego, na przykład decydując się na urządzenie letniego przyjęcia w ogrodzie. Niektórzy z nas wolą z kolei spędzić ten czas w samotności, obserwując gwiazdy i powoli niknącą w ciemności przyrodę. Jednak, aby każda z tych czynności była w pełni możliwa, przydomowe otoczenie musi zostać wyposażone w odpowiednie oświetlenie.

Lampy ogrodowe LED

Lampy ogrodowe możemy podzielić na kilka rodzajów. Najpopularniejsze z nich to te, które umieszczamy na ziemi. Mogą zostać z łatwością rozstawiane w całym ogrodzie, a ich subtelny blask nadaje mu niezwykłego czaru i elegancji.

Drugim typem są lampy wiszące, które również odznaczają się wyjątkowością. Często dodają one przydomowym otoczeniu prawdziwie bajkowego charakteru, pogrążając ogród w malowniczych półcieniach, plamach światła i zakątkach pełnych mroku.

Co ważne, wybierając lampy ogrodowe, warto zdecydować się na te, które wykorzystują technologię LED. Odznaczają się one niezwykłą żywotnością, dzięki czemu nie będą wymagały częstej zmiany żarówek, nawet świecąc się noc w noc. Ich zaletą jest także energooszczędność, dzięki której zmniejszony zostanie pobór mocy elektrycznej. Są rozwiązaniem, które z powodzeniem można stosować nawet przez długie lata.

Dlaczego warto sięgnąć po wiszące lampy ogrodowe?

Największa zaleta lamp wiszących to możliwość ich różnorodnego zastosowania. Mogą zostać umieszczone na ścianie budynku, nad tarasem, w altanie albo – jeśli tylko będziesz mieć na to ochotę – na specjalnej, podwyższonej nóżce, która zapewni duży krąg światła wokół nich. Dzięki temu sprawdzą się idealnie w każdym miejscu, od małego ogródka w środku miasta, aż po ogromna działkę na urokliwej wsi.

Lampy ogrodowe wiszące odznaczają się także duża ilością wzorów, zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. W ten sposób każdy będzie mógł łatwo dopasować je do ogrodu i stylistyki całego domu.

Jednym z przykładów tradycyjnych kształtów jest lampa Retro Classic II K, dostępna w sklepie NovaLamp. Została przygotowana w jednym z najbardziej rozpoznawalnych kształtów, w kolorze czarnym lub patyny. Dzięki ściankom ze szkła piaskowanego wspaniale roztacza blask na pobliską okolicę.

Z kolei pięknym przykładem lampy nowoczesnej jest Kula z Koszykiem, o prostych, łagodnych liniach. Dzięki swoim stonowanym barwom wspaniale uzupełni każdy nowoczesny ogród.

Oprócz względów estetycznych, po lampy wiszące warto sięgnąć także z powodów praktycznych. Roztaczając blask z góry, pozwalają na oświetlenie dużej przestrzeni. Dzięki temu łatwiej będzie poruszać się po ogrodzie, bez jednoczesnej obawy, iż uszkodzą się z powodu mrozu, śniegu i deszczu, który łatwo może dotrzeć do lamp umieszczonych na podłożu. Co jeszcze ważniejsze, w blasku wiszącego oświetlenia nie tylko z łatwością będzie można podziwiać nocny ogród, ale również wypatrzyć ewentualnego złodzieja. Dzięki nim cały dom będzie więc znacznie bardziej bezpieczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here