Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, aby uzyskać wizualnie i optycznie więcej miejsca w pomieszczeniu. Można zdecydować się na przedzielenie odpowiednio dużego pokoju dodatkową ścianką działową (na przykład z płyt karton-gipsowych, jest to rozwiązanie szybkie oraz tanie, nie wspominając o łatwości „zaaplikowania” takiego pomysłu), można też zrezygnować w ogóle z widocznych przedziałów i jedną salę urządzić tak, aby spełniała kilka ról. Ten ostatni sposób szczególnie popularny jest w przypadku jadalni oraz kuchni, gdzie wystarczy odpowiednich rozmiarów pomieszczenie, aby z powodzeniem wstawić tam zarówno całe wyposażenie kuchenne (lodówkę, piekarnik, zlew, zmywarkę itp) oraz stół jadalniany wraz z krzesłami.

Parawan pokojowy w domu. Pomysły i inspiracje

Jest jednak jeszcze jeden sposób, który cieszy się w ostatnich latach rosnącą popularnością, także na gruncie naszych polskich domów. Mowa o parawanie pokojowym. Jego konstrukcja jest bardzo prosta, co umożliwia wykonanie go własnoręcznie w taki sposób, aby odpowiadał naszym preferencjom. Jeśli jednak nie posiadamy zdolności manualnych, nic nie stoi na przeszkodzie – meble te występują w naprawdę wielorakich formach i zdobieniach, dzięki czemu bez żadnego problemu dobierzemy odpowiedni parawan w przystępnej cenie.
Parawan pokojowy można wykorzystać na wiele sposobów. Najoczywistszym wydaje się ten, w którym oddziela on właściwą sypialnię od miejsca, które chcemy przeznaczyć na garderobę i/lub toaletkę. Zapewnia on nie tylko komfort, ale także intymność oraz w pewien sposób „filmową” kameralność (wszyscy chyba doskonale kojarzymy występ Demi Moore w ‚Striptizie”, gdzie główna bohaterka za takim parawanem przygotowuje się do występów). Jednak umiejscowienie go w sypialni, chociaż jest najpopularniejszym rozwiązaniem, wcale nie musi być jedynym.


Dobrym pomysłem jest użycie go w dziennym pokoju tudzież w salonie. Szczególnie zadowoleni z tego rozwiązania mogą być pary (nie oszukujmy się, mowa tu o brzydszej płci). Panowie będą mogli oddzielić się w ten sposób od codziennego życia ze swoim kącikiem rozrywek.
Zanim jednak przyjdzie czas na rozrywkę, należy popracować. I tutaj znajdziemy zastosowanie parawanów pokojowych. Jeśli dużo czasu spędzamy w domu przy komputerze lub laptopie na pracy, dobrym pomysłem jest wydzielenie takiego domowego biura. W żaden sposób nie pomoże on co prawda wytłumić dźwięków dochodzących z całego domu, kiedy jednak nie możemy sobie pozwolić na pokój biurowy z prawdziwego zdarzenia, to można uciec się do takiego rozwiązania. Podobnie jak w przypadku sypialni, także i tutaj zyskamy sporo prywatności (nawet jeśli jedynie pozornej), będziemy mieć przeświadczenie, że jesteśmy w swojej własnej, małej oazie.
Jak widać, parawany pokojowe przydać się mogą w każdym domu, a inspiracji na ich zastosowanie możemy z powodzeniem szukać w sieci. Niemniej jednak dla siebie miejsce wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wydzielenie z jakiegoś powodu niedużej przestrzeni. Z czystym sercem można więc parawany polecić dla wszystkich tych, którzy nie są jeszcze przekonani co do słuszności zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here