Panele japońskie

Panele japońskie przypominają nieco parawan. Poza swoją główną funkcją, jaką jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz zadbaniem o prywatność, mogą też wydzielać części pomieszczeń, w zależności od ich przeznaczenia. Można także wykorzystać ich walory dekoracyjne do stworzenia orientalnej atmosfery w swoim domu, kawiarni, a nawet biurze.

Jak dobrać odpowiednie panele japońskie do Twojego domu? Czy montaż jest skomplikowany?

Panele japońskie, stawiamy na oryginalność

Panele japońskie są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych zasłon czy rolet. Nazwa paneli nawiązuje do systemu japońskich ścian przesuwnych, stosowanych w zastępstwie drzwi, znanych wszystkim, jeśli nie z wojaży turystycznych, to bogatej kinematografii.

Mimo że pełnią tę samą funkcję, znakomicie urozmaicają aranżację wnętrza, wzbogacając je o elementy orientalne. Użytkownicy, którzy zastosowali panele japońskie w swoich domach, dają się poznać jako osoby nietuzinkowe, ciekawe i niepozbawione wyrafinowanego gustu.

Wrażenie mogą wzmocnić półprzezroczyste tkaniny, wyjątkowo działające na wyobraźnię. Konserwacja paneli jest szalenie prosta, można je łatwo utrzymać w czystości, wystarczy po zdjęciu wyczyścić na mokro. To doskonałej jakości osłony, które wyróżniają się dużą funkcjonalnością i uniwersalnością.

Dowolność zestawień kolorystycznych oraz łatwość dyslokacji miejsc zawieszenia poszczególnych paneli w systemie z pewnością docenią osoby, lubiące eksperymentować wprowadzając częste zmiany stylizacji.

W niewielki mieszkaniach panele japońskie sprawdzą się, jako piękne separatory oddzielając np. część sypialną od reszty pomieszczenia.

Panele japońskie do dużych i mniejszych przeszkleń

Sterowanie odbywa się ręcznie lub elektrycznie, w zależności od potrzeb oraz wybranego modelu. Prosto, funkcjonalnie i wygodnie. Co ciekawe, ich konstrukcja nie ogranicza funkcjonalności paneli jedynie do dużych powierzchni okiennych i tarasowych. Z tego powodu z powodzeniem znajdą swoje miejsce nawet w niewielkich mieszkaniach, tak charakterystycznych dla budownictwa wielorodzinnego.

Zmniejszają one również widoczność pomieszczeń z zewnątrz, dzięki czemu możliwe jest stworzenie atmosfery intymności.

Panele japońskie, warianty

Panele japońskie znajdujące się w ofercie uznanego dostawcy, firmy Labona, można zamawiać na wymiar. To wspaniały ukłon w stronę klientów. Dzięki tej inicjatywie każdy będzie mógł skorzystać z okazji, bez względu na metraż mieszkania.

Panele, dostępne typy:

  • Panele japońskie dwu – torowe;
  • Panele japońskie trzy – torowe;
  • Panele japońskie cztero – torowe;
  • Panele japońskie pięcio – torowe.

Liczba torów określa możliwą do zasłonięcia szerokość przeszklenia oraz sumę niezbędnych do tego celu paneli. Np. w przypadku wersji pięcio – torowej, szerokość wyniesie do 5800 mm przy maksymalnie dziewięciu panelach.

Dobór tkanin (ponad 100 wzorów i kolorów) jest sprawą osobną, niezależną od zagadnień technicznych.

Panele japońskie mogą być montowane we wnęce okiennej lub nad wnęką. Oznacza to, że mamy do czynienia z dwiema metodami pomiarów.

Montaż nad wnęką (uchwyt ŚCIANA lub uchwyt SUFIT) wymaga zmierzenia szerokość wnęki plus minimalnie 200 mm, jeżeli miejsce montażu to umożliwia.

Natomiast dokonując montażu we wnęce (uchwyt SUFIT), pomiary dotyczą szerokości wnęki minus 5 mm.

Panele japońskie stanowią remedium na otaczającą nas szarzyznę. Niezależnie od tego, czy wybierzemy subtelną grę światła i cieni, czy też postawimy na tchnienie rodem z kraju kwitnącej wiśni, liczy się to, byśmy zawsze znaleźli chwilę i miejsce na oddech od wiecznie pędzącego gdzieś świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here