Niebanalny wystrój pokoju? Postaw na pufy!

0
1527

Wnętrze jak z katalogu? Z jednej strony, urządzone w ten sposób mieszkania prezentują się modnie, z drugiej jednak, zaczynają być do siebie łudząco podobne. Wystarczy wejść do jednego, drugiego i kolejnego domu, aby przekonać się, że pokoje i inne pomieszczenia są niemal identyczne. Doceniamy walory użytkowe i estetyczne stylu minimalistycznego, jednak chcemy, aby nasze mieszkanie nie było banalne? Warto postawić na inspirujący detal – może się nim okazać np. nowoczesny mebel, taki jak pufa.

Wygodna i atrakcyjna alternatywa

Trudno sobie wyobrazić wnętrza, czy to mieszkalne, czy np. firmowe, w których mogłoby zabraknąć krzeseł, foteli lub sof – te meble są bowiem niezbędne. Czy może istnieć alternatywa dla tego rodzaju mebli? Można zastąpić je szczególnego rodzaju siedziskami, jakimi są nowoczesne pufy. Wracając wspomnieniami do lat dziewięćdziesiątych XX wieku, na pewno przypomniały się nam typowe pufy, z pojemnikiem w dolnej części i charakterystyczną górną częścią, wykonaną np. z weluru. Oczywiście tego rodzaju pufy są dostępne na rynku również dziś, ale to nie one wyznaczają trendy. Nowoczesne wzory prezentowane są w licznych katalogach, w których znajdziemy m.in. pufy-piłki, pufy z oparciami, pufy z pojemnikami, pufy-sofy, pufy-worki (sako) – w różnych rozmiarach i w niemal nieskończonej gamie kolorów oraz wzorów. 

Różnorodną i wyjątkową ofertę tego rodzaju mebli oferuje m.in. sklep Pufy.pl. Cechami wspólnymi wszystkich puf są: komfort w użytkowaniu i nietuzinkowość – dzięki nim pufy cieszą się coraz większą popularnością.

Funkcjonalna i estetyczna – pufa dla każdego

Jeśli zagości w naszym salonie, sypialni, w pokoju dziecięcym, na tarasie lub w ogrodzie – na pewno nie pozostanie niezauważona. Zarówno kształt, materiał, z których wykonane są pufy, jak i ich kolorystyka – przykuwają uwagę i zachęcają, aby z nich skorzystać, czyli oddać się nieskrępowanemu relaksowi.

Pufy wykonane są z materiałów, które sprzyjają wypoczynkowi – wypełnione są np. granulatem styropianowym albo kulkami silikonowymi, które mają “zdolności” mobilne i przystosowują się idealnie do pozycji, którą w danej chwili przyjmujemy – siedząc lub wyciągając się na pufie. Pufy oferowane są w różnych rozmiarach, w tym także np. XL. 

Niezależnie od rozmiarów – pufy są lekkie i można je z łatwością przenosić z miejsca na miejsce. Miękkie i lekkie pufy są idealne dla starszych, jak i dla młodszych. Dzieci mogą na nich wygodnie siedzieć oraz bawić się nimi (np. pufy-piłki). Kolorowe i przyjazne pufy to meble, które pozwolą dziecku rozwijać kreatywność. 

Materiał wierzchni puf to także ich atut – w zależności od tego, gdzie chcemy je umieścić, możemy wybrać pufy wykonane z materiału wodoodpornego, z ekoskóry, którą można łatwo utrzymać w czystości, z modnego filcu, czy też eleganckiego pluszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here