Narożniki

Choć „rogówka” to słowo, jakie niekoniecznie kojarzy nam się z meblami, to właśnie one w latach 80tych stanowiły jeden z najpopularniejszych rodzajów mebli do salonu. Charakteryzowała je niezbyt wysoka wygoda użytkowania, a także mało stylowy wygląd. Dziś, tradycje rogówek kontynuują narożniki, jakie są jednak ich udoskonalonym rozwinięciem pozbawionym mankamentów wcześniejszych wersji. Przekonajcie się razem z nami, czym różnią się jedne od drugich oraz jaki narożnik warto wybrać do salonu.

Narożniki a rogówki do salonu

Pewnie zastanawiacie się czym rogówki różnią się od dzisiejszych narożników? Otóż, ich cechą najbardziej rzucającą się w oczy była pokrywająca ich powierzchnię tapicerka, jaka miała tą właściwość że strzępiła się w różnych miejscach. Kolejną wadą tego mebla była niewygoda użytkowania. Z pozoru zgrabny mebel, jaki miał wpasować się w róg naszego salonu, skąd też nazwa, niekoniecznie spełniał swoją funkcję. Rogówki cechował też łatwo psujący się mechanizm rozkładania, którego najczęściej nie dawało się wymienić. Innymi słowy, potrafiły one dostarczyć niemało problemów. Inaczej ma się rzecz w przypadku nowoczesnych narożników. Obecnie na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów, znacznie różniących się od klasycznych rogówek do salonu. Przykładem może być tu oferta sklepu Vero.pl, jaką znajdziecie pod poniższym linkiem: www.vero.pl/sofy-do-salonu. Zanim jednak wybierzecie się do jednego ze sklepów warto odpowiedzieć sobie na jeszcze kilka pytań.

Co musicie wiedzieć przed wyborem narożnika do salonu?

Narożnik to najbardziej rodzinny z mebli przeznaczonych do salonu. Swoją „rodzinność” zawdzięcza przede wszystkim dość sporym rozmiarom. Narożnik pomieści nie tylko całą rodzinę, ale też często gości. Oczywiście nie znaczy to, że nie potrzebujemy również innych mebli do siedzenia w salonie, jednak w przypadku domów gdzie wciąż przewijają się goście, narożnik będzie najlepszym z możliwych rozwiązań.

W przeciwieństwie do wspomnianych rogówek, a więc jego wcześniejszej, niedoskonałej wersji, narożnik nowoczesny to mebel nie tylko wygodny, ale też bardzo trwały. Projektanci różnych marek dokładają wszelkich starań, by mógł on służyć rodzinom przez całe lata. Jak wiadomo, zawsze zdarzają się meblowe buble, jednak to bardzo rzadkie zjawisko jeśli chodzi o narożniki.

Tym co wyróżnia narożnik na tle innych mebli salonowych jest nie tylko rozmiar, ale przede wszystkim wygląd – często bardzo oryginalny, czy też nawet designerski. To nie dziwne – jako duży, reprezentacyjny mebel musi się on odpowiednio prezentować.

Na dobry sen

Kiedy mówimy o narożnikach nie możemy zapomnieć o ich funkcji spania. Często zdarza się bowiem, że są one wykorzystywane zarówno w dzień, jak i w nocy, np. wtedy gdy chcemy przenocować naszych gości. Nauczeni doświadczeniem różnego rodzaju mebli wielofunkcyjnych, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na systemy rozkładania, jakie mają tendencję do szybkiego niszczenia.

Tak więc dobierajmy narożniki z uwagą, nie zapominając także o ich stylu. Ten ostatni jednak zależy już przede wszystkim od naszych osobistych upodobań oraz wyglądu naszego mieszkania, czy też domu. A o rogówkach lepiej zapomnijmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here