Mój prąd

Wciąż niewielu posiadaczy własnego domu wie, jak być bardziej samowystarczalnym. Obecnie jest to jeszcze łatwiejsze, a to za sprawą rządowego programu wsparcia. Sprawdź warunki, skorzystaj z pomocy i stań się kolejnym beneficjentem. Poznaj rządowy program mój prąd!

Dlaczego warto?

Udział w projekcie niesie za sobą szereg bardzo interesujących korzyści. Pierwsza i najważniejsza z nich jest związana bezpośrednio z działaniem samej instalacji fotowoltaicznej. Koszt montażu baterii słonecznej zwróci się średnio już po 8 latach. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że ta opcja jest nie tylko ekologiczna, ale również bardzo korzystna pod względem ekonomicznym!

Pozostając przy korzyściach pieniężnych, kwoty wydane w inwestycję fotowoltaiczną są objęte tak zwaną ulgą termomodernizacyjną, czyli można je odjąć od kwoty podatku, jeśli nie są one pokryte wsparciem. Co więcej, sama dotacja również podlega zwolnieniu z podatku PIT.Ostatni plus, który można przypisać po stronie wsparcia dla programu, to zwrot z inwestycji. Oznacza to refinansowanie nawet do 50% kwoty, ale należy mieć na uwadze, że całkowita wartość, która przypada na pojedynczą instalację to 5000 złotych.

Jak złożyć wniosek?

Wszelkie kwestie formalne można uzupełnić na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na tradycyjnym uzupełnieniu wniosku, czyli w formie papierowej. Jest jednak pewien szczegół, a mianowicie fakt, że osoba zainteresowana taką formą pomocy nie może wysłać zgłoszenia samodzielnie. W tym celu należy udać się do autoryzowanego partnera.Druga opcja umożliwia wirtualny obieg dokumentacji i jest bardzo wygodna. Wniosek online dostępny jest na stronie portalu gov.pl i wymaga potwierdzenia za pomocą e-dowodu lub profilu zaufanego osoby ubiegającej się o dofinansowanie w ramach projektu.

Dla kogo?

Rządowy program mój prąd skierowany jest dla wszystkich osób fizycznych, które korzystają z mikroinstalacji fotowoltaicznej, a efekt tej pracy ma na celu zaspokojenie własnych potrzeb. Działania projektu pobudzają rozwój energii produkowanej na terenie własnej posiadłości oraz wspierają ekologię.Warto wspomnieć także o budżecie, który został na to przeznaczony, a jego granica sięga nawet do 1 miliarda złotych. Posiadając komplet wiedzy, pozostaje jedynie złożyć właściwy wniosek i czerpać korzyści z czystej energii.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here