Mocna tkanina i meble

Kanapa, wersalka, czy fotele potrzebują mieć obicie trwałe, miłe w dotyku i w odpowiednim kolorze. Różnorodność kolorystyczna pozwala każdemu użytkownikowi urządzić mieszkanie według własnego gustu. Barwa jednak jest tutaj najmniej istotna.

Jaka tkanina na kanapę wydłuża żywotność mebla?

Tkanina o mocnych niciach i splotach to bardzo dobry materiał na obicia mebli. Grube sploty nici ułożone w zwarte słupki i kratki oprą się pazurkom kota i zębom psa.

Jest to istotne, gdyż kotek ma bardzo ostre haczykowate pazurki. Gdy zaczepi się nimi o tkaninę, musi ona to wytrzymać i nie dać się zmechacić, puścić oczek, czy też rozerwać.

Piesek natomiast lubi podgryzać kanty mebla. Zwłaszcza gdy jest jeszcze szczeniakiem i swędzą go dziąsła.

Jaką tkaninę obiciową na kanapę w domu ze zwierzętami?

Spośród olbrzymiego wyboru tkanin na obicia mebli, w przypadku posiadania psa i kota, należy wyszukać materiałów o bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu zwierzęta domowe nie uczynią szkód swym naturalnym zachowaniem. Jedna z najlepszych jest wysokiej jakości tkanina obiciowa Sawana w przeróżnych kolorach.

Oprócz tego, że kot i pies nie zniszczą kanapy czy fotela pazurami lub zębami, tkanina ta jest łatwa w utrzymaniu jej w czystości. Po pierwsze nie nasiąka wodą, gdyż jest wodoodporna. W razie rozlania herbaty na tapicerkę szybko można tkaninę wytrzeć i nie będzie żadnego śladu po płynie.

Tkanina jest nierozciągliwa. Nie będzie więc żadnych wgnieceń ani wybrzuszeń. Dzieci mogą sobie po kanapie skakać. Sprężyny pozostaną na swoim miejscu.

Jeżeli masz stare fotele i wersalkę i nie chcesz ich wymieniać na nowe, możesz je odnowić, zmieniając im tapicerkę. Możesz zlecić usługi tapicerowi. Wymieni on starą tkaninę na nową. Meble „odżyją”. Odświeżone fotele i kanapa znów będą pięknie komponować się w Twoim pokoju. Styl wnętrza pozostanie niezmieniony.

Tkaniny obiciowe na kanapę i fotele – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chciałbyś przejrzeć tkaniny, by samemu dokonać wyboru, na stronie https://modernomeble.pl/content/16-tkaniny znajdziesz sporo podpowiedzi.

Zanim wybierzesz kolor tkaniny, przyjrzyj się splotom materiałów tapicerskich. Bardzo mocna tkanina będzie mieć wzór nici w postaci plecionki. Będzie też mieć dodatkową siateczkę, która chroni przed rozciąganiem się tkaniny, jej rozerwaniem, przetarciem itp.

Jeśli jesteś usługodawcą i obijasz meble na zamówienie, wybieraj tkaniny wysokiej jakości. Obicie kanapy Sawaną będzie trafnym wyborem. Zaowocuje to wpłynięciem na Twoje konto kolejnych zleceń. Zadowolony klient bowiem poleci Cię swoim znajomym. Kolejni zadowoleni klienci polecą Twoje usługi następnym i krąg klientów będzie się powiększać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here