meble do pokoju

Aranżacja wnętrza pokoju zazwyczaj wiąże się też z ustaleniem stylu, który będzie w nim dominował. Obecnie do dyspozycji mamy wiele różnych propozycji wnętrzarskich. Które z nich cieszą się największą popularnością? Czym wyróżniają się meble pokojowe w stylu skandynawskim, industrialnym czy klasycznym?

Jakie style aranżacyjne są najpopularniejsze?

Na odbiór wnętrza największy wpływ mają przede wszystkim meble, które obok praktycznych funkcji spełniają też rolę dekoracji. Ich konstrukcja, kolorystyka czy użyte materiały mogą swoim wyglądem nawiązywać do konkretnego designu, który sprawi, że pomieszczenie nabierze bardzo konkretnego charakteru. Z pewnością każdy z nas słyszał o wystroju skandynawskim, nowoczesnym czy klasycznym, ale nie każdy wie, czym się one wyróżniają. Meble w różnym stylu wnętrzarskim łatwiej porównać w internecie, gdzie znajdzie się wiele ciekawych inspiracji.

Czym charakteryzują się meble w stylu skandynawskim?

Od kilku lat widać wyraźną dominację stylu skandynawskiego we wnętrzach, co przejawia się zarówno poprzez meble, jak i ogólny charakter wystroju. Najbardziej charakterystycznymi cechami tego designu jest przede wszystkim biel, która może być uzupełniona o inne barwy, np. czerń, szarość, beż lub bardziej rzucające się w oczy mocniejsze kolory. W stylu tym widać wyraźne nawiązanie do natury, a więc nie brakuje mebli z drewna, najlepiej jasnego, który współgrać będzie z szarością oraz takimi materiałami jak len czy bawełna. To prosty styl, unikający zbędnych zdobień.

Jak wyglądają meble w stylu industrialnym, loftowym?

Styl industrialny nazywany jest też inaczej loftowym i w swoim wyglądzie nawiązuje do prostej surowości wnętrza. Charakteryzuje się on dużymi otwartymi przestrzeniami i stonowanymi kolorami z przewagą bieli, szarości i beżu. Meble najczęściej wykonane są z drewna połączonego ze szkłem, metalem lub betonem. Nierzadko wiąże się to też z mieszaniem stylów, kiedy np. do stołu dostawiane są różne krzesła. Dominują proste formy, metalowe lampy i otwarte klosze z odsłoniętymi żarówkami. Ściany zazwyczaj stylizowane są na starą cegłę.

Meble w stylu klasycznym – czy wciąż popularne?

Jeżeli chodzi o styl klasycznym, jest to coś, co zdecydowanie można spotkać w wielu domach do dziś. Tutaj stawia się szczególny nacisk na wysoką jakość mebli i ich trwałość. Zazwyczaj dominują tutaj brązy, zwłaszcza w tych ciemniejszych odcieniach. Większą wagę przywiązuje się też do detali, także jeżeli chodzi o ozdobność. Meble klasyczne zazwyczaj mają bardziej zróżnicowaną formę. Wnętrza najczęściej utrzymane są w spójnej kolorystyce, a meble same w sobie stanowią najistotniejszą część dekoracji.

Jak rozpoznać meble w stylu rustykalnym?

Jeżeli pragnie się, aby wnętrze nawiązywało swoim wyglądem do naturalności i swojskości, z pewnością warto pomyśleć o tych w stylu rustykalnym, który swego czasu także stał się bardzo popularny. Dominują tu jasne kolory – biele połączone najczęściej z brązami w różnych odcieniach. Meble wykonane są z naturalnych materiałów, liczy się drewno oraz kamień. Swoim wyglądem przypominają wyposażenie z dawnych lat, jakby zostały już porządnie nadgryzione zębem czasu. Nierzadko można też spotkać tutaj wzornictwo ludowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here