Meble loftowe w Twoim salonie

W Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii, adaptacja magazynów, hal fabrycznych i starych kościołów na lokale mieszkalne, jest bardzo popularnym trendem. Lofty charakteryzują się zwykle ogromną przestrzenią, industrialnymi wnętrzami, chłodem i surowością, chociaż niektórzy projektanci wnętrz starają się sprawić, aby meble loftowe miały cieplejszą kolorystykę i nietypowe wykończenia.

Czym się charakteryzuje styl loftowy

styl loftowy

W latach 50 i 60 XX wieku styl loftowy był bardzo popularny w USA. Gdy pofabryczne hale stały się miejscami wyjątkowymi, inspirującymi artystów i projektantów, uznano, że lofty mogą zostać także zaadoptowane w zwykłych mieszkaniach i domach. Styl loftowy różni się w zależności od koncepcji projektanta, ponieważ niektórzy tworzą eleganckie i luksusowe wnętrza, a inni surowe, inspirowane fabrykami. W Polsce lofty mogą przyczyniać się do akcji rewitalizacyjnych wielu zniszczonych budynków, co jest ich niewątpliwą zaletą. Otwartość, swoboda, spora przestrzeń i stonowane kolory, a głównie szarość i motywy industrialne, są cechami charakterystycznymi  loftów.

Kolekcja Loft

Przeszklenia, otwarte przestrzenie, metal, kinkiety i aluminiowe lampy to elementy kolekcji Loft od Miloo Home. Warto pamiętać o tym, że efekt loftu może zostać uzyskany w prawie każdym domu lub mieszkaniu, który będzie się charakteryzował dużą, niezagospodarowaną przestrzenią. W kolekcji Loft znajdziemy lustra i kinkiety rodem z hal fabrycznych, w unowocześnionej stylistyce, wygodne fotele, lampy aluminiowe, które są stylizowane na starsze, w stylu retro, oraz ręcznie  malowane wazony, z pobłyskującą miedzią.

Kolekcja New England

Piękne fotele, sofy i kanapy wchodzą w skład kolekcji New England. Mogą to być elementy uzupełniające i poniekąd spajające kolekcję Loft. W ten sposób całe mieszkanie staje się spójną całością w stylu industrialnym. W kolekcji New England możesz znaleźć stonowane kolory, takie jak butelkowa zieleń, lekki brąz, kremowy, oraz błękitny.

Odpowiednie oświetlenie i dodatki                                                                                                          

Urządzając mieszkanie w stylu loftu, warto mieć na uwadze, że bardzo ważne są stylowe dodatki, a także odpowiednie oświetlenie. W sklepach Miloo Home znajdziesz szeroki wybór dodatków i oświetlenia w stylu industrialnym i  loftowym: kinkiety, abażury, lampy na stoliki, a także poduszki, koce, pościel i ramki, dopełniające wnętrze.

Warto pamiętać o tym, że zawsze można zdecydować się na meble na indywidualne zamówienie, które spełnią wszystkie potrzeby domowników. Wszystkie meble i dodatki zaprezentowane na fotografiach znajdziesz w sklepach stacjonarnych Miloo Home oraz na stronie internetowej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here