Meble do ogrodu

Przełom kwietnia i maja to każdego roku początek okresu, w którym chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Dotyczy to nie tylko rekreacyjnego wypoczynku i wyjazdów na łono natury, ale również czasu spędzanego wraz z bliskimi oraz w naszym miejscu zamieszkania. Nie ma nic lepszego, niż niedzielny obiad spożyty pod chmurką, w gronie bliskich. Jeśli zależy ci na zaaranżowaniu swojego ogrodu, by nadawał się do urządzania przyjęć na świeżym powietrzu – warto zaopatrzyć się w dedykowane do ogrodu meble. Poniżej podpowiemy po jakie ich rodzaje sięgamy najczęściej.

Meble solidne, wytrzymałe i z klasą – pielęgnacja i przechowywanie

Zacznijmy od sprawy podstawowej – meble ogrodowe to kategoria mebli przeznaczonych do wykorzystywania na świeżym powietrzu. Oznacza to, że mogą być używane nie tylko w ogrodzie, ale również na tarasie, werandzie, przestronnych balkonach oraz w innych miejscach zlokalizowanych przy lub w pobliżu naszego domu.

Meble ogrodowe nie są całoroczne! Wiele osób niesłusznie uważa, że meble można postawić w ogrodzie i nie należy się nimi przejmować. Oczywiście, w znacznym stopniu zależy to od użytych w produkcji materiałów. Niemniej – większość mebli ogrodowych wymaga specjalnej konserwacji oraz zabezpieczenia przed mrozem i nadmiernymi opadami atmosferycznymi. Dlatego, gdy nastaje zima – należy ukryć meble pod zadaszeniem (najlepiej w piwnicy, altanie lub schowku), lub owinąć materiałami ochronnymi.

Zestawy mebli ogrodowych – co wybrać, z czego zrezygnować?

Typowy zestaw mebli ogrodowych składa się z krzeseł (lub innego typu siedzisk) oraz stołu. Krzesła powinny być wygodne, stabilne i wyposażone w wygodne oparcie. Szczególnie gdy planujemy spożywać w ogrodzie posiłki. Wówczas, możliwość wygodnego rozłożenia się i oparcia stanowi „podstawową potrzebę”. Stół powinien odznaczać się dużym blatem. Najczęściej wybierane są blaty panelowe, niekiedy też szklane. Te ostatnie idealnie pasują do tarasów pod zadaszeniem.

Alternatywnym typem siedziska są leżaki. Nadają się do spędzania chwil relaksu w gronie przyjaciół lub samemu. Jeśli lubisz się opalać, czytać książkę na łonie natury lub po prostu relaksować się w ogrodzie – wówczas leżak to twój „must-have”. Dobrym pomysłem na meble do ogrodu są również fotele z rattanu lub technorattanu, które będą odporne na warunki atmosferyczne, a jednocześnie – idealnie sprawdzą się podczas kurtuazyjnych spotkań.

Do coraz popularniejszych mebli ogrodowych należą także huśtawki, szczególnie te wykonane z drewna. Huśtawki pasują nie tylko do wystroju ogrodów w stylu rustykalnym, ale również tych nowoczesnych oraz eleganckich. Ponadto, huśtawki to idealne rozwiązanie, gdy wśród mieszkańców domu znajdują się dzieci.

Warto wybierać huśtawki z odpowiednią ilością siedzisk. Modele wyposażone w aż 3 siedziska pozwalają spędzić na nich romantyczne chwile przy pełni księżyca i rozgwieżdżonym niebu. Możemy także zażyć na nich relaksu, uciąć drzemkę po całym dniu pracy lub po prostu pohuśtać się.

Na koniec warto podkreślić, że wiele mebli ogrodowych sprzedawanych jest w specjalnych zestawach. Istnieje oczywiście możliwość kupowania pojedynczo poszczególnych elementów wyposażenia, niemniej to właśnie gotowe zestawy stanowią najkorzystniejszą cenowo ofertę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here