Malowanie natryskowe

Malowanie ścian to dla nas przyjemność! Przy pomocy odpowiedniego sprzętu i technologii, pokrycie nawet dużych powierzchni farbą nie stanowi dla nas większego wyzwania. Metoda natryskowa, bo o niej będzie mowa w tym artykule, sprawdzi się jednak nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w ogrodzie. Na czym polega i jakie ma zalety?

Na czym polega malowanie natryskowe?

Sama metoda polega na rozpylaniu farby pod ciśnieniem za pomocą sprężonego powietrza. System działa podobnie do tego, jak funkcjonują aerozole – po naciśnięciu spustu pistoletu, z dyszy wydostają się drobne krople barwnika, które równomiernie pokrywają malowaną powierzchnię. W ten sposób jesteśmy w stanie pokryć nawet dużą powierzchnię ściany w stosunkowo krótkim czasie.

Metody natryskowa doskonale sprawdzi się podczas malowania większych ścian lub miejsc, w których trudno zastosować tradycyjny pędzel. Malowanie natryskowe jest powszechnie wykorzystywane również w branży lakierniczej, gdzie przy pomocy specjalnych pistoletów nakłada się farbę na elementy samochodu. Technologia ta stosowana jest do gruntowania ścian, a także do nakładania lakierów na większe powierzchnie. Swoje zastosowanie znajduje również przy wykańczaniu wnętrz.

Zalety malowania natryskowego

Wykorzystanie pistoletu działającego pod wpływem sprężonego powietrza pozwala nam efektywnie wykorzystać czas przeznaczony na malowanie. Pokrywanie farbą większych powierzchni, jak na przykład ścian w salonie, płotów, czy też elewacji zazwyczaj zajmuje wiele godzin. Przy pomocy natrysku, w kilku minut możemy pokryć nawet kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni, co jest niemożliwe w przypadku ręcznego wykonywania pracy.

Idealnie gładkie powierzchnie

Nakładanie farby metodą natryskową jest również gwarancją uzyskania równej i gładkiej powierzchni. Nie występują charakterystyczne zacieki, które są prawdziwą zmorą wszystkich, którzy decydują się na samodzielne malowanie ścian. Gwarantujemy estetyczny wygląd pomalowanych powierzchni, bez względu na to, gdzie wykonywane są prace.

Za pomocą agregatu pomalujemy wszystko!

Kolejną zaletą malowania natryskowego jest praktyczność tej metody. Agregaty do rozpylania farb stosujemy niezależnie od przestrzeni, w której pracujemy, mogą to być pomieszczenia prywatne, biura, salony, przestrzenie użyteczności publicznej. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że doskonale sprawdzają się zarówno do nakładania farb, jak i gruntów. Można stosować je nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również użyć do ścian zewnętrznych, płotów czy też malowania garaży.

Sprzęt do malowania natryskowego – co jest niezbędne?

Malowanie natryskowe bez wątpienia wymaga użycia odpowiedniego sprzętu. Sercem całego urządzenia jest agregat, który generuje podciśnienie, dzięki któremu farba wystrzeliwuje na wskazaną powierzchnię. Na rynku dostępna jest ich ogromna ilość, my jednak gwarantujemy, że agregaty, na których pracujemy mają odpowiednią moc i rozmiar do tego, aby pomalować naprawdę każdą powierzchnię.

Farbę nakładamy przy pomocy specjalnego pistoletu, który swoim rozmiarem i wyglądem przypomina wiertarkę. Pracujemy na sprawdzonym sprzęcie, który dobrze rozbija farbę, a jednocześnie jest bardzo praktyczny w użyciu. Ostatnim i najważniejszym elementem malowania natryskowego jest sama farba. Zaopatrujemy się w specjalistyczne wersje produktów, które są przystosowane do malowania natryskowego.

Malowanie natryskowe znamy się na tym najlepiej!

Natryskowo malujemy już od kilku lat i zdobyliśmy duże doświadczenie w stosowaniu tej techniki. Aby nasza praca była dobrze wykonana, trwała i zachwycała końcowym efektem, kierujemy się poniższymi zasadami.

  1. Używamy specjalnej farby do malowania natryskowego. Zawartość puszki odpowiednio mieszamy, a następnie przefiltrujemy – zgodnie z wytycznymi producenta.
  2. Dokładnie podłączamy i regulujemy sprzęt do malowania. Przede wszystkim pistolet musi zostać dobrze połączony z kompresorem. Do agregatu wlewamy farbę do malowania, a następnie regulujemy pistolet, tak by strumień barwnika był równy. Wykorzystujemy do tego powierzchnię testową w postaci kartonu.
  3. Podczas malowania, dbamy o to, aby pistolet znajdował się w odległości 20 cm od ściany. Nakładamy farbę płynnym ruchem, tak by poszczególne pasy nachodziły na siebie. Uprzednio dobrze planujemy swoją pracę, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem.
  4. Po zakończeniu malowania myjemy sprzęt i sprzątamy wszystko, co znajduje się dookoła.

Malowanie metodą natryskową daje świetne efekty, dlatego korzystamy z niego przy realizacji naszych projektów. Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, sprawdź Malowanie Wrocław i przekonaj się, że jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here