makler

Pracując jako makler do Twoich obowiązków będzie należało zajmowanie się zjawiskami zachodzącymi na giełdzie. Będą to wszelkiego rodzaju transakcji, obrotu Papierów Wartościowych oraz zmiany kursów. Tym samym będziesz wykazywał się fachową wiedzą dotyczącą giełdy oraz prawidłowego działania gospodarki. Najlepiej, żeby maklerstwo było czymś, w rodzaju Twojego konika. Jednak rozpoczęcie pracy w takim zawodzie wymaga spełnieniu kilku prawnych warunków. Przede wszystkim musisz uzyskać wpis na listę maklerów papierów wartościowych. Jakie wykształcenie jest potrzebne do podjęcia tego typu zawodu? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-maklerem-dowiedz-sie-co-zrobic-zeby-pracowac-jako-makler/

Wykształcenie zawodowe maklera

Wiedza, która będzie ci potrzebna do wykonywania zawodu musi być udokumentowana. Nie ma teoretycznie żadnego wymogu dotyczącego wykształcenia. Niemniej jednak większość przedstawicieli takiego zawodu chwali się dyplomem wyższej uczelni w kierunku dotyczącego finansów, bankowości czy ekonomii. Takie studia mają solidne podglebie w kwestii znajomości funkcjonowania gospodarki oraz pracy na giełdzie.

Kurs dla maklera na giełdzie

Oprócz studiów wyższych dobrym przygotowaniem merytorycznym będzie szereg szkół oraz inwestycji, które prowadzą specjalne kursy. Są one przygotowane pod kątem zdobycie licencji maklera giełdowego. Ukończenie takiego kursu będzie nie tylko zwiększenie możliwości na rynku, zwiększenie wiedzy, ale również podnosi szansę do uzyskania certyfikatu. Niestety taki kurs nie jest darmowy. Jego koszt często waha się w okolicy od 2000-2500 zł.

Egzamin zawodowy 

Raz lub dwa razy w ciągu roku, KNF organizuje egzamin na licencję maklerską. Wszystko zależy od ilości chętnych w danym roku. O najbliższym terminie 2 mi się 90 dni wcześniej. Egzamin przypomina sprawdzian, który polega na wyborze jednej z czterech Odpowiedzi. Test podzielony jest na dwie części. Jedna dotyczy zagadnień matematycznych, finansowych, instrumentów giełdowych oraz wyceny. Druga zaś skupia się na kwestiach stricte prawniczych.

Zobacz też: http://www.puwn.pl/recepcjonista-jak-wyglada-praca/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrace budowlane
Następny artykułPiękno nocy w ogrodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here