Gdy w jednym pokoju ma zamieszkać dwójka dzieci kluczowym zagadnieniem staje się fakt wyboru łóżka dla rodzeństwa. Trzeba tutaj dokonać decyzji, która zadowoli rodziców jak i dzieci. Możliwości jest kilka. Nie mniej o wyborze nie może decydować tylko wygląd łóżka ale i jego funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest także wiek dzieci oraz wielkość pokoju jaki będę miały do dyspozycji. Łóżko dla rodzeństwa trzeba wybrać mądrze. W końcu to rzecz, która ma im służyć przez najbliższe lata.

Łóżko dla rodzeństwa – jak wybrać te właściwe

 

Łóżko dla rodzeństwa do pokoju o niewielkim metrażu

Jeśli nie mamy do dyspozycji dużej powierzchni istotne jest rozsądne rozplanowanie rozkładu mebli aby wszystko się zmieściło i nie zagraciło przestrzeni. Najlepszym wyborem będzie tutaj łóżko piętrowe. Większość dzieci właśnie o takim marzy. Pewnie jeśli sami wrócicie do swoich wspomnień sprzed lat to przypomni się wam jak bardzo chcieliście mieć łóżko piętrowe. Gdy pociechy są już starsze można śmiało postawić na klasyczne łóżko piętrowe. W przypadku dzieci młodszych lepiej zdecydować się na takie obniżane o mniej więcej metrowej wysokości. Jest ono zdecydowanie bezpieczniejsze dla maluchów. Wtedy to jedno z dzieci śpi praktycznie lekko ponad poziomem podłogi.

Inną nie mniej ciekawą alternatywą jest łóżko, które wygląda na pojedyncze ale posiada wysuwaną część gdzie mieści się kolejne łóżko. Wtedy to rodzeństwo śpi praktycznie obok siebie na jednej wysokości. Zaś za dnia łóżko można chować jedno w drugie dzięki czemu zyskujemy przestrzeń do zabawy.

Piętrowe łóżko dla rodzeństwa nie musi być nudne. Do wyboru jest wiele modeli, które swoim fantazyjnym wyglądem nawiązują do bajek, pojazdów lub domków. Opcji jest naprawdę wiele. Przy czym trzeba pamiętać, że klasyczne łóżko z łatwością dopasujemy do gustu dzieci nawet po upływie kilku lat, zmieniając np. pościel na bardziej dorosłą lub malując łóżko na inny kolor. Zaś z tych stylizowanych dzieci szybko wyrosną i trzeba będzie szukać im kolejnego łóżka.

Gdy masz do dyspozycji większy metraż

Wtedy też możesz zdecydować się na łóżko piętrowe jak te opisane powyżej. Z większym metrażem śmiało można sobie pozwolić na łóżka bardziej rozbudowane albo też na modele np. ze zjeżdżalnią. Jednak bardzo ładnie będą się prezentować w pokoju także dwa takie same pojedyncze łóżka. Dobrze jest zdecydować się na takie ze skrzyniami na pościel lub inne rzeczy. Zawsze zyskujemy więcej miejsca do przechowywania. Dwa takie same łóżka wprowadzają do pokoju ład i harmonię. Nie ma też wtedy kłótni o to które dziecko śpi na górze.

Jednak zawsze najważniejsze jest aby wyboru dokonywać wspólnie. Biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy. Gdy decydujecie się na zakup łóżka piętrowego wpierw sprawdźcie czy dziecko aby na pewno nie będzie się bało spać na górze. Najlepiej także aby łóżko piętrowe mogło funkcjonować jako pojedyncze łóżka. Wybierając łóżko dla rodzeństwa pozwólcie dzieciom dokonać wyboru odnośnie wyglądu czy koloru łóżek. Przy wspólnych siłach stworzycie idealne miejsce do nocnego wypoczynku, które zadowoli obie strony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here