Kupujemy baterię prysznicową

Montaż baterii prysznicowej zazwyczaj jest jedną z ostatnich czynności, jakie przeprowadzamy podczas budowy lub remontu łazienki. Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że jest to swego rodzaju ukoronowanie prac, a rodzaj i wygląd armatury odgrywa w tym procesie kluczową rolę. To nie jedyny powód, który sprawia, że wyboru baterii prysznicowej powinniśmy dokonać z wyjątkową starannością. Wybierzmy się na zakupy!

Estetyka i funkcjonalność

Bateria prysznicowa stanowi nieodzowne wyposażenie niemal każdej łazienki. Musi ona efektywnie łączyć cechy estetyczne z walorami użytkowymi – będziemy ją nie tylko codziennie widzieć, ale też często używać. Powinna więc zarówno cieszyć oko, jak i charakteryzować się dużą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia i korozję. Oczywiście, powinna też być wygodna w użyciu. Czy będziemy mieli problem z wyborem modelu spełniającego wszystkie te wymagania? Nie, rynek nasycony jest dużą ilością ofert, jednak jak podczas każdej ważnej inwestycji warto starannie wybrać sprzedawcę i powierzyć swoje pieniądze doświadczonym i rzetelnym dystrybutorom armatury łazienkowej.

Bateria naścienna czy podtynkowa?

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest sposób montażu. Wybierać możemy pomiędzy tradycyjnymi modelami naściennymi i rozwiązaniami podtynkowymi. Różnią się one już na pierwszy rzut oka. Baterie naścienne wymagają wyprowadzenia podejść na zewnątrz ściany. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniego rozstawu króćców, do których przykręcimy baterię. Klasyczna metoda montażu jest wciąż lubiana, do jej niewątpliwych zalet należy prostota instalacji, łatwość ewentualnej wymiany na inny model oraz zazwyczaj niższa cena. 

Modele podtynkowe szturmem zdobyły rynek. W tym przypadku montaż jest nieco bardziej złożony i wymaga instalacji części systemu wewnątrz ściany, prace więc powinny być wykonane zdecydowanie wcześniej, jeszcze przed położeniem glazury. Moduł umieszczony w ścianie zawiera głowicę odpowiedzialną za dostarczanie wody o wybranej temperaturze, na zewnątrz dostrzeżemy jedynie podłączone do niego elementy sterujące. Bateria podtynkowa prysznicowa pozwala ograniczyć ilość elementów widocznych gołym okiem, świetnie sprawdzi się więc w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Każda bateria, niezależnie od sposobu instalacji, może sterować określoną liczbą odbiorników wody. Tę kwestię warto przemyśleć już na etapie projektowania łazienki. Konieczna będzie odpowiedź na pytanie, czy wystarczy nam jeden punkt, do którego podłączymy na przykład prysznic ręczny, czy też lepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu obsługującego dwa punkty. Może to być połączenie prysznica ręcznego z deszczownicą. Jeżeli zamierzamy jednocześnie korzystać z wanny, to przyda się bateria wyposażona w wylewkę zapewniającą jej szybkie napełnienie.

Wyposażenie dodatkowe

Współczesne baterie mogą być wyposażone w szereg udogodnień podnoszących komfort użytkowania. Bateria prysznicowa z termostatem będzie czuwała nad zachowaniem właściwej temperatury, a modele wyposażone w perlator pozwolą na znaczne ograniczenie zużycia wody. Pełnię możliwości poznamy, odwiedzając stronę firmy TermiCo, specjalizującej się w sprzedaży wysokiej jakości wyposażenia łazienkowego. Tam też znajdziemy duży wybór sprawdzonych baterii prysznicowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here