Komody do sypialni – co warto wiedzieć przed wybraniem odpowiedniego mebla?

Wybór odpowiedniej komody do sypialni może wiązać się z niejednym dylematem natury funkcjonalnej i estetycznej. Jest to mebel, który z powodzeniem może zastąpić szafę, ale także sprawdza się w innych rolach. Jakie są rodzaje komód do sypialni? Który z nich najlepiej wybrać? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu, by znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Komoda do sypialni – dobre zastępstwo dla szafy

Gdy myślimy o komodach do sypialni, to w pierwszej chwili przychodzi nam do głowy, że to mebel, który z powodzeniem może zastąpić szafę. Tego typu rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach, gdzie nie wejdzie pełnowymiarowa szafa. Nawet węższa komoda może nadrabiać swe braki wysokością – na rynku spokojnie znajdziemy komody sięgające nawet stu czterdziestu centymetrów wysokości. W meblu tym możemy przechowywać zarówno ubrania, jak i wszelkiego rodzaju bibeloty, które mogą okazać się przydatne w sypialni. Często do sypialni dokupuje się komodę, nawet wtedy, gdy stoi w niej już szafa. Przyczyna jest prosta: gdy nie chcemy niczego wyrzucać, a ubrania przestają mieścić się w szafie, to komoda może być „kołem ratunkowym”, które pozwoli schować i ukryć nadmiar odzieży.

Rodzaje komód do sypialni – szuflady czy szafki?

W zależności od potrzeb możemy wybrać komodę do sypialni, która posiada szuflady lub szafki z półkami i otwieranymi na zewnątrz drzwiczkami (na rynku dostępne są też wersje z szufladami i szafkami jednocześnie, jednak najczęściej są to już duże meble przeznaczone do przestronnych pomieszczeń). Pamiętajmy, że głębokie szuflady lepiej sprawdzają się w ciasnych pomieszczeniach – łatwiej jest dostać się do przechowywanej w nich zawartości, możemy je też wyjmować kolejno. Często też służą jako bieliźniarki.

Inne zastosowania komód do sypialni

Poza funkcją przechowywania ubrań i przedmiotów, komody w sypialni mogą pełnić również zgoła odmienne funkcje. Gdy na jej blacie postawimy lustro i rozstawimy kosmetyki, to z powodzeniem taki mebel może pełnić funkcję toaletki. Wiele osób decyduje się na to rozwiązanie, nawet mimo tego, że zostają skazane na siedzenie przy tym meblu bokiem (trudno siedzieć prosto, gdy potencjalne miejsce na nogi zajmują szuflady). Nie wszyscy jednak potrzebują toaletki, natomiast coraz więcej osób decyduje się na postawienie w sypialni telewizora. Oczywiście najnowsze ekrany, superpłaskie, szerokie i prezentujące obraz w rozdzielczości Ultra HD często wiesza się na ścianach. Gdy jednak zdecydujemy się na wersję wyposażoną w nóżki, to z powodzeniem można taki telewizor postawić właśnie na komodzie w sypialni.

Komody do sypialni – do wyboru, do koloru

Jak pokazują powyższe akapity, komody do sypialni są nie tylko zróżnicowane, ale mogą także pełnić odmienne funkcje. Od mniejszej alternatywy dla szafy, przez podstawkę pod telewizor lub prywatną toaletkę – to tylko niektóre możliwości wykorzystania komody w sypialni. Pamiętajmy, by styl mebla komponował się z wystrojem całego pomieszczenia, a wybierając biały kolor, możemy optycznie powiększyć niewielką przestrzeń sypialni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here