Jakie łóżka jednoosobowe wybrać?

Łóżka jednoosobowe to praktyczne meble dla singli urządzających na przykład niewielką kawalerkę, osób szykujących mieszkanie pod wynajem czy aranżujących wnętrza z myślą o przyjmowaniu turystów. Wygodne, rozkładane na stałe łóżko pozwoli nie tylko na funkcjonalne umeblowanie niewielkiej sypialni, ale też przechowywanie pościeli, jeśli zdecydujemy się na zakup łóżka z odpowiednim pojemnikiem pod materacem. Jakie łóżko jednoosobowe wybrać – z pojemnikiem czy bez?

Łóżka jednoosobowe z pojemnikiem

Łóżka o rozmiarach 100 na 200 cm z dolnym pojemnikiem to idealny wybór dla osób, które cenią sobie wygodę, a dysponują nieco bardziej ograniczoną przestrzenią mieszkania. W przypadku blokowej kawalerki łóżko z pojemnikiem to właściwie jedyny logiczny wybór. Zapewni osobie zamieszkującej pełen komfort spania, a jednocześnie służy jako dodatkowy mebel do przechowywania. Łóżko jest rozłożone na stałe, jeśli więc nawet nie będziemy chować w pojemniku pościeli na co dzień, może on służyć do przechowywania sprzętu turystycznego, dodatkowych zestawów pościeli lub jakichkolwiek innych rzeczy, których nie używamy zbyt często i nie chcemy ich zostawić na zewnątrz. Łóżko jednoosobowe z pojemnikiem pomoże w utrzymaniu porządku, co szczególnie w niewielkim mieszkaniach w bloku jest kluczową kwestią życia w komforcie. Warto także zwrócić uwagę, jakiego typu jest pojemnik – czy otwiera się go, wysuwając, czy też podnosząc stelaż łóżka do góry. W przypadku tego pierwszego, należy pamiętać, że potrzebne nam będzie dodatkowe 140 cm przestrzeni na swobodne wysuwanie pojemnika, aby komfortowo z niego korzystać.

Łóżka jednoosobowe bez pojemnika

Na łóżka jednoosobowe bez pojemnika mogą pozwolić sobie osoby urządzające dodatkowy pokój do spania, na przykład gościnny i dysponujące przestrzenią oraz szafami, mieszczącymi bez trudu dodatkowe zmiany pościeli. Łóżka pozbawione pojemnika są jednak równie komfortowe jak te z pojemnikiem. Wygodnie wyśpi się na nich jedna osoba, mają bowiem standardowe rozmiary: 90 na 200 cm. Łóżka jednoosobowe tego typu mogą stać się praktycznym wyposażeniem nie tylko w domach prywatnych, ale także przestrzeniach zaaranżowanych z myślą o wynajmie i turystyce, jak agroturystyka czy niewielki pensjonat. W kawalerkach, w których trudno jest wydzielić osobną sypialnię, łóżka jednoosobowe mogą zostać oddzielone od przestrzeni dziennej parawanem, regałem z książkami lub ustawione w najodleglejszym kącie pokoju, tak aby zachować minimum prywatności w ciągu dnia i wygodny relaks w nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here