Każda prawdziwa gospodyni domowa chciała by posiadać w domu miejsce, gdzie można w odpowiedni sposób przechowywać własne przetwory oraz zapasy żywności. Niestety większość kuchni jest zbyt mała, by przechowywać w nich wszystkie te rzeczy. Dlatego najczęściej jedynym rozwiązaniem jest zorganizowanie w mieszkaniu lub w piwnicy domowej spiżarni. Jednak urządzenie takiego pomieszczenia nie jest tak łatwe jakby się mogło wydawać. Poniżej postaram się podpowiedzieć jakie regały najlepiej sprawdzają się w spiżarni.

Na co zwrócić uwagę?

Wybór konkretnego modelu nie jest łatwy. W sklepach specjalistycznych wybór jest tak duży, że można dostać zawrotu głowy. Nie warto szybko podejmować decyzji, lepiej się dwa razy zastanowić niż popełnić błąd. Przede wszystkim należy pamiętać, że regał powinien być wytrzymały i solidny. Na nim przecież będą spoczywać wszystkie nasze przetwory i zapasy. Nie możemy zapominać, że wszystko to bardzo dużo waży i potrzebuje wytrzymałego podłoża.

Duży wpływ na wybór odpowiedniego mebla ma ulokowanie naszej spiżarni. Jeśli ma się znajdować na widoku w pobliżu kuchni to ważne by regały były estetyczne i pasowały wyglądem do reszty zabudowy pomieszczenia. W sytuacji, gdy spiżarnia ma być zabudowana estetyka nie jest już tak istotna i można zastosować nawet regały do piwnicy.

Rodzaje regałów

Obecnie w sklepach dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju półek, które można wykorzystać w spiżarni. Można wybierać między innymi pomiędzy: klasycznymi regałami drewnianymi, metalowymi a także wykonanymi z tworzyw sztucznych. Niektóre modele posiadają nawet dodatkowe funkcje i są wzbogacone w przydatne akcesoria.

Najbardziej popularne nadal są regały wykonane z drewna. Są one dość trwałe a zarazem charakteryzują się ładnym wyglądem. Drewno jest sprawdzonym i efektownym materiałem, który dość łatwo można dostosować do wyglądu pozostałych elementów pomieszczenia.

Kolejnym dość często stosowanym rozwiązaniem są regały metalowe. Ich główną zaletą jest bardzo duża wytrzymałość. Jednak cechują się one również ciekawym i oryginalnym designem. Niestety metal choć wytrzymały jest podatny na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeśli ma stać on w eksponowanym miejscu, należy o niego szczególnie dbać.

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się regały wykonane z tworzyw sztucznych.  Tego typu meble najlepiej prezentują się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Ogromną zaletą regałów plastikowych jest to, że są one dostępne praktycznie w każdym kolorze. Dzięki czemu nie ma praktycznie żadnego problemu z dopasowanie mebla do wystroju pomieszczenia. Ich największą wadą jest niewielka wytrzymałość oraz trwałość. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here