Jaka wanna sprawdzi się w Twojej łazience

Chociaż kabina prysznicowa pozwala oszczędzać wodę, to wciąż największą popularnością cieszą się wanny. To właśnie w wannie można odbywać, długie, relaksacyjne kąpiele w pianie i realizować rozmaite zabiegi pielęgnacyjne całego ciała. Przy wyborze najlepszej wanny dla Ciebie, weź pod uwagę warunki, jakie panują w całej łazience. Okazuje się, że znaczenie ma nie tylko wielkość takiej przestrzeni.

Klasyczna wanna w zabudowie

Najczęściej wybierane są klasyczne wanny prostokątne, których montaż przebiega w zabudowie. Uznaje się, że takie wanny są najbardziej praktyczne i funkcjonalne i wcale nie zajmują dużo miejsca. Można wybierać wanny prostokątne wedle rozmiaru czy materiału, z jakiego zostały wykonane. Uniwersalną opcją jest wanna w rozmiarze 80×180 cm, ale w mniejszych łazienkach doskonale sprawdzą się również wanny 70×157 cm. Idealną opcją jest wanna żeliwna, która jest odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz pozwala utrzymać wysoką temperaturę wody przez długi czas. Tańszą alternatywą jest wanna akrylowa. 

Elegancka wanna wolnostojąca 

Coraz częściej wybór pada na wannę wolnostojącą, która idealnie sprawdza się w większych salonach kąpielowych. Wanna wolnostojąca na tzw. lwich łapach będzie głównym dekorem łazienki w stylu nowoczesnym, glamour, eklektycznym czy retro. 

Inwestor może wybierać taką wannę, uwzględniając jej rozmiar czy materiał, z jakiego została wykonana. Chociaż nadal największym powodzeniem cieszy się wanna w klasycznym kolorze białym, to hitem w zakresie obowiązujących trendów wystroju łazienki jest dzisiaj wanna wolnostojąca czarna, a nawet złota. 

Wanny narożne 

Alternatywą w mniejszych łazienkach może być wanna narożna, która nie zajmuje dużo miejsca, ale pozwala za to na w pełni komfortowe kąpiele. Doskonałą opcją jest wybór wanny narożnej z dodatkowymi masażerami, która daje optymalny relaks i odprężenie i świetnie sprawdza się w łazienkach w stylu nowoczesnym. 

Wanna z parawanem 

Dla osób, które nie mogą zdecydować się na wybór konkretnego wyposażenia łazienki w zakresie “wanna czy prysznic?” istnieje doskonała alternatywa w postaci wanny z parawanem. Wanna 2 w 1 dzięki temu może służyć jako typowa wanna do długich kąpieli albo w ramach potrzeb, jako komfortowa kabina prysznicowa. 

Pamiętaj, aby wybór konkretnego modelu wanny był podyktowany Twoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Zawsze bierz pod uwagę rozmiar łazienki, styl jej urządzenia oraz wymagania innych domowników. Jeśli użytkownikami łazienki są również dzieci, najlepiej sprawdzi się wanna klasyczna albo narożna, zaś dorośli będą zachwyceni wanną z profilowanym oparciem i siedziskiem. Dzięki temu korzystanie z codziennych kąpieli będzie naprawdę komfortowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here