Czysta podłoga świadczy o zadbanym domu. Warto zatem wiedzieć, jak dbać o poszczególne rodzaje podłogi. Jak utrzymać podłogę w czystości na dłuższy czas?

Rodzaj podłogi ma znaczenie

Na początku warto odpowiedzieć sobie pytanie, jaką mamy podłogę i z jakiego materiału jest ona wykonana. Właściwa pielęgnacja podłóg zależy bowiem w dużej mierze od detergentu, jaki dobierzemy, czyszcząc powierzchnię. Nie bez znaczenia pozostaje także rodzaj używanego przez nas sprzętu czyszczącego. Podłoga drewniana będzie wymagała innego rodzaju pielęgnacja niż na przykład terakota. Podłogom drewnianym dedykowane są mopy, które wyposażone są w system wyżymający – należy zatem takim sprzętem czyścić tego rodzaju powierzchnię. Niezmiernie ważne jest, aby przed przystąpieniem do czyszczenia drewnianej podłogi dobrze odsączyć wodę z mopa. Dzięki temu będziemy przemywać podłogę wilgotnym mopem, co sprawi, iż właściwie zadbamy o powierzchnię. W przypadku podłóg drewnianych należy bowiem unikać czyszczenia zbyt mokrym sprzętem sprzątającym, gdyż w przeciwnym wypadku efektem mogą być pęcznienia na podłodze bądź nieestetyczne smugi.

Postaw na mikrofibrę

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku podłogi drewnianej jest stosowanie produktu wykonanego z mikrowłókien – dzięki temu zapewnimy podłodze nie tylko czystość, ale i blask. Przed umyciem podłogi zaleca się jej dokładne odkurzenie. Świetnie sprawdzą się tutaj odkurzacze posiadające właściwości elektrostatyczne, gdyż nie wzniecają kurzu w powietrze. W przypadku podłogi drewnianej i lakierowanej najlepszym detergentem do czyszczenia powierzchni jest woda z płynem do mycia naczyń – odtłuszcza ona podłogę i nadaje jej blask, a także zapobiega powstawaniu filmu, w który wnika kurz.

Rozmaite środki służące domowej pielęgnacji podłóg, w tym mopy wysokiej jakości, dostępne są w wielu sklepach internetowych, takich jak leifheitsklep.pl, bądź w sklepach stacjonarnych. Warto pamiętać, aby myć podłogę specjalnym sprzętem dedykowanym czyszczeniu tych powierzchni, aby cieszyć się piękną i zadbaną podłogą przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here