Jak umeblować niewielki salon

Umeblowanie mieszkania o sporej powierzchni nie jest żadnym problemem. Wyzwaniem jest natomiast wyposażenie lokalu o niewielkich rozmiarach. Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu. Jest to miejsce relaksu oraz spotkań ze znajomymi i rodziną. Bywa również, że wieczorem zamienia się w sypialnię. Jakie meble zakupić, aby tak zwany pokój stołowy, był funkcjonalny i wyglądał stylowo?

Meblościanka

Meblościanki znów wracają do łask. Niektórym osobom nazwa takiego mebla może się źle kojarzyć. Jednak współczesne meblościanki to meble niesamowicie reprezentacyjne i użyteczne. Nadają się zarówno do salonów o pokaźnych rozmiarach, jak i do kawalerek.

Nowoczesna meblościanka to zestawienie różnego typu szafek, które można ustawić lub zamontować w kilku konfiguracjach. Na taki zestaw składają się przeważnie: szafka pod telewizor, szafka stojąca lub szafka wisząca, półka. Jak widać, meblościanka zawiera elementy umożliwiające schowanie niektórych rzeczy (na przykład odzieży), jak również przechowywanie książek, szkła, bibelotów.

W opcji są meble w całości zabudowane lub z elementami szklanymi (na przykład szklane drzwiczki w szafce wiszącej) i otwartymi wnękami. Ogromne wrażenie robią meblościanki z oświetleniem Led.

Jeśli chodzi o kolorystykę tego rodzaju umeblowania, to wybór jest naprawdę spory. Jeśli zależy Ci, aby meble do salonu wyglądały modnie i estetycznie, warto wybrać egzemplarz w kolorze białym, czarnym lub dąb sonoma. Ta klasyczna kolorystyka świetnie sprawdzi się przez długie lata.

Rozkładana sofa

Oferta mebli wypoczynkowych robi wrażenie. W sprzedaży są kanapy, narożniki, sofy, fotele. Każdy z tych mebli występuje w różnych wariantach gabarytowych, stylowych i kolorystycznych.

W mniejszych mieszkaniach, gdzie każdy centymetr kwadratowy może zrobić różnicę, ustawia się zazwyczaj meble o niewielkich rozmiarach. Szczególnie cenne są te elementy wyposażenia wnętrz, które spełniają kilka funkcji.

Godnym wzmianki meblem jest rozkładana sofa z funkcją narożnika. Znajduje się ona w ofercie sklepu Furnilux. Taka sofa jest w stanie wygodnie pomieścić kilka siedzących osób. W razie potrzeby można ją szybko rozłożyć i staje się wtedy komfortowym łóżkiem do spania. Warto zauważyć, że jest to mebel zrobiony niezwykle precyzyjnie. Korpus wykonano z litego drewna. Narożnik posiada wbudowane sprężyny i jest pokryty odporną na ścieranie tapicerką w kolorze grafitowym.

Funkcjonalna ława

Do kompletnego wyposażenia salonu potrzebna jest również ława, na której możemy postawić kubek z kawą lub odłożyć gazetę bądź książkę. Podczas zakupu stolika do salonu, warto wziąć pod uwagę standardowe stoły składające się z blatu i nóżek, jak i ławy z miejscem do przechowywania.

Przy czym miejsce do przechowywania może przybrać różne postaci. W grę wchodzi wbudowana w stolik szafka, szuflada lub półka.

Kupując ławę do salonu, należy kierować się wyglądem pozostałych mebli. Warto nabyć egzemplarz wykonany z podobnego materiału lub w takim samym kolorze. Sprawdzonym pomysłem jest kupowanie wszystkich mebli z tej samej kolekcji, pochodzących od tego samego sprzedawcy lub producenta. Duży wybór mebli do salonu oferuje sklep Furnilux.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here