Jak udekorować mieszkanie

Odnowę i przearanżowanie przestrzeni zaczynamy od zmiany kolorystyk ścian, remontu instalacji, aż przejdziemy do przygotowania odpowiednich mebli. Jednak to nie koniec! Żeby nadać pokojom wyjątkowego charakteru potrzeba im duszy, potrzeba im “tego czegoś”. Dlatego podstawowe wyposażenie wnętrz zwyczajnie nie wystarczy. Oczywiście nie mówię, że od razu trzeba każde pomieszczenie w domu po prostu zapchać ozdobami i dekoracjami. Zobaczcie, jakie elementy sprawdzą się w nowoczesnym mieszkaniu i nadadzą mu blasku!

Sposób wykończenia i dodatki do wnętrz świadczą o charakterze i klimacie domu. Bardzo częstym zabiegiem jest dodanie dywanów, dzięki którym poprawia się akustyka pokoi i jest w nich dużo przytulniej (nawet w najbardziej surowo wyglądających mieszkaniach). Wybór, jak możecie się domyślić, jest ogromny za sprawą dedykowanych sklepów jak i portalom internetowym. Istnieją dwa typowe rodzaje dywanów: syntetyczny i naturalne. Oba mają swoje zalety, ale współczesne dywany cechują się lepszą odpornością na zabrudzenia, kurz i inne czynniki.

Nawet w najbardziej nowoczesnych salonach sprawdzą się futurystyczne wzory w oryginalnych kolorach. Tak prosty zabieg za niewiele pieniędzy można kompletnie odmienić wcześniej nieżywe i niezachęcające do wypoczynku miejsce.

Proste i nowoczesne wzornictwo bardzo łatwo dopasować do współczesnych mebli. Ktoś może powiedzieć, że dywan to tylko kolejny element do czyszczenia i jest zbędny przy dobrej jakości panelach. Można się z tą tezą zgodzić, ale liczą się także przyjemne odczucia i dotyk miękkiego materiału. Dywan sprawdzi się również w przestrzeni zajmowanej przez dzieci i będzie stanowił zabezpieczenie przed bardzo twardym parkietem, kaflami czy wspomnianymi wcześniej panelami.

Dekoracje i zdobienia

Artykuły wyposażenia wnętrz to niedoceniane elementy, które powinny znaleźc się w każdym mieszkaniu. Oczywiście wiele osób kojarzy je z kiczowatymi ornamentami wprost z poprzedniej epoki (i meblościankami swoich babci). Nikt przecież nie powiedział, że nowoczesność wyklucza wszelkie dekoracje – wręcz przeciwnie. Zdobienia są wręcz wskazane, ale zdecydowanie doradza się ich ograniczenie i dopasowanie do stylu panującego w domu. Rustykalne wazony nie będą przecież pasowały do modernistycznych mebli. Szkło i metal to wspaniałe dopełnienie takich mieszkań. Nadają mu blasku i blichtru. Często funkcjonalne elementy takie jak lampy czy stoliki same w sobie stanowią ozdobę – tak bywa w przypadku stylu skandynawskiego, w którym ceni się minimalizm i geometryczne kształty. Dobrą metodą na szybkie zmiany w pomieszczeniach mogą być przeróżne tekstylia. Już sama zmiana zasłon i poszewek na poduszki nada pokojom kolorytu. Wtedy staną się symbolem elegancji i stylu. Warto zadbać nawet o najdrobniejszy szczegół podczas dekorowania domu.

Lustra – niedoceniany dodatek

Lustro kojarzy się przede wszystkim jako niezbędne narzędzie w łązience, WC czy w przedpokoju. Zwłaszcza w mniejszych przestrzeniach można go z powodzeniem użyć po to, by rozświetlić pokój i do tego go optycznie powiększyć. Lustra najbardziej sprawdzą się w pomieszczeniach skierowanych na północ i wschód (takich które są najmniej wystawione na działanie promieni słonecznych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here