Jak stworzyć wnętrze w stylu industrialnym

Zastanawiasz się nad remontem mieszkania i w nowej aranżacji planujesz wykorzystać elementy stylu industrialnego? Serdecznie zapraszamy do artykułu, w którym omawiamy podstawowe cechy tego typu stylistyki.

Styl industrialny w projektach wnętrz nadal cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Dużym zainteresowaniem cieszy się on szczególnie wśród osób lubujących się w surowym minimalizmie oraz poczuci transparentnej przestrzeni. Chociaż oczywiście nie oznacza to, że styl industrialny zawsze musi być chłodny i typowo przemysłowy. Odpowiedni dobór głównych materiałów oraz wyrazistych dodatków może sprawić, że uzyskamy bardzo przytulne i ciepłe wnętrze pełne naturalnej energii.

Styl industrialny – jakie meble?

Meble, które wpisują się w styl industrialny charakteryzują się prostymi i wyrazistymi formami. Klasykiem stały się już blaty drewniane połączone z czarnymi metalowymi nogami. Ponieważ w stylu industrialnym niezwykle istotna jest duża przestrzeń oraz transparentność wnętrza, meble muszą być wykonane tak, aby możliwie jak najmniej ograniczały pole widzenia. Dlatego zazwyczaj meble loftowe powstają z połączenia grubych i masywnych blatów ze stosunkowo wąskimi metalowymi nogami. Jak dowiadujemy się od sprzedawców z firmy platformamebli.pl cechą charakterystyczną mebli wykonanych w stylu industrialnym jest niepowtarzalny i ponadczasowy charakter połączony z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Meble te doskonale wpisują się w styl minimalistyczny, rustykalny, boho, a nawet klasyczny.

Styl industrialny – jakie kolory

Chociaż z pozoru styl industrialny może kojarzyć się przede wszystkim z surowym minimalizmem, to niekoniecznie tak musi być. Główne założenia stylu loftowego można spełnić także uwzględniając przede wszystkim barwy o jasnych spokojnych odcieniach takich jak biały oraz odcienie szarości. Oczywiście projekt jasnego industrialnego wnętrza uwzględnia także kolor czarny, ale pełni on wtedy raczej rolę uzupełniającą. Charakterystyczne dla tego stylu duże przeszklenia pozwolą na mocne doświetlenie wnętrza światłem dziennym co dodatkowo sprawi, że wnętrze będzie napawać optymizmem i naturalną energię. Oczywiście można zastosować także inne kolory, które mogą nadać wnętrzom oryginalny charakter. Warto pamiętać, że biel, czerń oraz szarość to kolory niezwykle uniwersalne, znakomicie komponujące się z innymi nawet bardzo intensywnymi barwami.

Jasne kolory można uwzględnić między innymi wybierając blaty drewniane w meblach.

Prostota, otwarta przestrzeń i naturalne materiały tak charakterystyczne dla stylu industrialnego znakomicie wkomponowują się w popularną nowoczesną architekturę budynków. Dzięki temu zarówno sama bryła budynku jak i samo wnętrze domu mogą tworzyć spójną, harmonijną całość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here