Remont domu to kosztowne przedsięwzięcie, które oprócz wysokich nakładów finansowych wiąże się z licznymi zabrudzeniami i pozostałościami po przeprowadzonych wcześniej pracach. Zanim zaczniemy rozpakowywać pudła z ubraniami i innymi rzeczami osobistymi, powinniśmy przeprowadzić gruntowne porządki, które sprawią, że nowe wnętrze nabierze świeżości i przytulności. Jeśli planujecie remont i zastanawiacie się jak po nim posprzątać, skorzystajcie z garstki porad i inspiracji, jakie dla Was przygotowaliśmy!

Ułatw sobie życie!

Aby uniknąć nadmiaru obowiązków i powtarzania wciąż tych samych czynności, powinniśmy dokładnie zaplanować konkretne czynności. Na początek ustalmy jedno miejsce, w którym umieścimy wszystkie przedmioty o większych gabarytach. Najlepiej sprawdzi się tutaj zwykła piwnica lub wolny pokój. Aby nie roznosić brudu po mieszkaniu, postaraj się wyraźnie oddzielić przestrzeń czystą od brudnej. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zmniejszyć ilość powstałych zabrudzeń i skróci późniejszy proces sprzątania.

Bez sprzętu ani rusz!

Jeśli chcemy, aby nasze porządki przebiegły w dokładny i staranny sposób, powinniśmy skompletować do tego odpowiedni sprzęt. W przypadku remontu świetnie sprawdzi się specjalny odkurzacz przemysłowy, który świetnie rozprawi się z nadmiarem pyłu i kurzu. Przydatna okaże się też miotła, szczotka i szufelka, z pomocą których usuniemy osadzony na podłodze kurz. Następny etap naszych porządków, jakim jest mycie nie odbędzie się bez odpowiednich środków, ściereczek i mopa wraz z wiadrem. Wszelkich plam z farby pozbędziemy się z pomocą odpowiednich rozpuszczalników. Jeśli zależy nam na ochronie naszych dłoni, zainwestujmy w silikonowe rękawice do sprzątania.

Podstawowe zasady

Aby uniknąć jeszcze większych zabrudzeń, swoje porządki powinniśmy rozpocząć od sprzątania na sucho. Pierwszym etapem powinno być dokładne odkurzenie zabrudzonych powierzchni. Pamiętajmy też o tym, aby wykonywać tę czynność według zasady góra-dół. Dzięki temu cały kurz opadnie na podłogę jeszcze przed jej wyczyszczeniem. W myśl takiej zasady sprzątanie należy rozpocząć od  usunięcia kurzu, który nagromadził się na szafach i karniszach – by się tam dostać będziemy potrzebować drabiny minimum 4 szczeblowej, która zapewni nam odpowiedni zasięg pracy. Dopiero potem możemy przejść do następnego etapu sprzątania, którym będzie sprzątanie na mokro, do którego powinniśmy wyposażyć się w dobrze wchłaniające wodę gąbki i szmatki.

Utrzymanie porządku po remoncie nie jest łatwe jednak nie należy się poddawać! Wystarczy zaplanować kolejne kroki i skompletować odpowiedni sprzęt, a błyskawicznie uwiniemy się ze wszystkimi zabrudzeniami i będziemy mogli cieszyć się czystą przestrzenią!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here