Domy z bali - Budownictwo ekologiczne z drewna

Obecnie szukając projektu na budynek mieszkalny, szukamy czegoś, co zainteresuje inwestora. Drugim oprócz użyteczności kryterium jest dopasowanie do otoczenia i innych już istniejących obiektów. Trudno na jest dopasować nowoczesne bryły do klasycznej zabudowy niektórych rejonów kraju. Dodatkowo chcąc mieć budynek ekologiczny mamy określone materiały do dyspozycji. W ten sposób stawiamy dom, który będzie komfortowy i nie będzie wpływał na środowisko naturalne.

Domy do stałego użytku

Zmiany technologi i upodobań konsumentów sprawiają, że coraz więcej inwestycji wykonanych z drewna przeznaczonych jest do ciągłej eksploatacji. Przy zastosowaniu odpowiedniego systemu grzewczego można niskim kosztem utrzymać w takich budynkach optymalną temperaturę. Dodatkowo drewno jest idealnym izolatorem termicznym. Całoroczne domy drewniane użytkuje się tak samo, jak konstrukcje wykonane z materiałów ceramicznych. Duży wpływ na popularność tej technologii mają ulepszenia wprowadzone przez firmy budujące. Wszystkie elementy i połączenia między belkami są izolowane wełną mineralną. To pozwala zachować wysoki stopień izolacji. Sama budowa trwa krótko, ponieważ na plac budowy przywożone są gotowe wcześniej już przygotowane elementy. To sprawia, że montaż może trwać tylko kilka dni. Budynek zostaje również wyposażony we wszystkie instalacje potrzebne do użytkowania pomieszczeń przez mieszkańców.

Zlecenie budowy domu

Firmy oferujące domy drewniane pod klucz mają wiele projektów gotowych budynków. Można również dopasować je do swoich potrzeb. Należy właściwie dobrać powierzchnię zabudowy do wielkości działki, na jakiej ma stanąć budynek. Po zaakceptowaniu konkretnego modelu powinniśmy otrzymać plany fundamentów lub płyty fundamentowej. Podstawa taka ma być przygotowana wcześniej, aby beton zdążył związać do czasu montażu domu na placu budowy. Pozostałe ustalenia co do sposobu wykończeń powinny być uzgadniane indywidualnie. Dobrym przykładem jest obsługa firmy Naturekodom oraz adaptacja ich projektów.

Domy drewniane znajdują uznanie u inwestorów ze względu na swoje warunki użytkowe i komfort mieszkania, jaki dają. Materiały zastosowane przy ich budowie doskonale wpływają na mikroklimat, jaki panuje wewnątrz pomieszczeń użytkowanych przez mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here