Lustra dekoracyjne wprowadzają do wnętrza klimat. To oczywiście również niezwykle użyteczny element aranżacji pomieszczeń, ponieważ pozwala nam przejrzeć się i sprawdzić, jak wyglądamy. Na dobrą sprawę i panowie, i panie, a również dzieci korzystają z możliwości, jakie daje tafla pokryta srebrem. Zazwyczaj lustra pojawiają się w łazience i w przedpokoju, ale coraz częściej stosowane są również jako elementy mebli czy też ciekawy element powiększający optycznie wnętrze. Dobór odpowiednich kształtów i modeli do konkretnych pomieszczeń oraz sposób ich zamontowania stają się kluczowe.

Wyglądać pięknie

Lustro dekoracyjne, przy którym robimy makijaż, wymaga odpowiedniego oświetlenia, aby zabieg był efektowny. Szklana tafla powieszona w przedpokoju powinna obejmować całą sylwetkę, żebyśmy widzieli siebie tuż przed wyjściem z domu.

Wokół luster funkcjonuje wiele przesądów i mitów. Począwszy od złej wróżby w momencie stłuczenia, skończywszy na teorii, że dzieci w ogóle nie powinny się w nim przeglądać. Faktem jest jednak, że zarówno rustykalne, jak i klasyczne czy nowoczesne wnętrza wykorzystują potencjał i możliwości, jakie daje odpowiednie rozmieszczenie lustrzanych tafli w różnych wnętrzach. Co najważniejsze, podstawą jest współgranie odbicia ze źródłami światła. Wtedy efekt powiększenia wnętrza czy też zmiany jego kształtu jest szczególnie zauważalny. Nowoczesne lustra dekoracyjne mają różne kolory, „wtopione” oświetlenie LED, korzystają z trójwymiaru, a tym samym doskonale wpisują się w nowoczesny charakter wnętrz.

Must have każdego mieszkania

Większość z nas nie wyobraża sobie przedpokoju czy łazienki bez lustra. Są to elementy samodzielne lub też stanowią stały element mebli. Poza wartościami sensu stricto użytkowymi doskonale powiększają pomieszczenie, dlatego są niezbędne w wąskich lub niewielkich przestrzeniach. Dodatkowo skutecznie je rozświetlają, a nawet w prosty sposób mogą zmienić kształt danego wnętrza czy też ukryć jego mankamenty. Ciekawym designerskim pomysłem jest tworzenie całych instalacji z luster dekoracyjnych w różnych kształtach na ścianach. Tu walor użytkowy staje się drugorzędny, a liczy się światło, zmiana proporcji i oryginalność wykończenia. Szczególnie mocno takie rozwiązanie sprawdza się przy zupełnie niefunkcjonalnych elementach architektonicznych.

Salon i sypialnia w klimacie

Lustra dekoracyjne w salonie lub sypialni mają za zadanie przede wszystkim powiększyć optycznie pomieszczenie oraz nadać mu ciekawy klimat. Poza tym fantastycznie doświetlają przestrzeń, szczególnie gdy w pobliżu znajdują się odpowiednie kinkiety. Wiele osób montuje lustrzane tafle nad komodami, by uzyskać ciekawy efekt głębi. Tu też sprawdza się wykończenie w postaci ramy, która idealnie wpasowuje się w stylistykę wnętrza. Jeszcze inną przestrzenią wykorzystywaną szczególnie w sypialni jest toaletka. To stylowy mebel, w którym lustro dekoracyjne jest podstawowym elementem. Takie rozwiązania szczególnie w przypadku dużych i stojących modelach idealnie sprawdza się w sypialnia w stylu klasycznym oraz glamour.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here