Dlaczego warto wybierać szafy przesuwne?

0
958

Szafy przesuwne są idealnym rozwiązaniem zarówno do małych mieszkań, jak i dużych domów. Świetnie sprawdzają się w sypialni, pokoju dziecka czy przedpokoju. Tego rodzaju mebel jest praktyczny i funkcjonalny oraz posiada wiele przemyślanych rozwiązań. Najważniejszą rolę odgrywają zastosowane w szafie drzwi.

Gdzie najlepiej sprawdza się szafa przesuwna?

System drzwi przesuwnych zadebiutował w szafach wnękowych i kiedyś najczęściej stosowany był tylko w meblach wykonywanych na wymiar pod indywidualne zamówienie. Obecnie jednak coraz częściej salony meblarskie oferują pełnowymiarowe szafy z drzwiami przesuwnymi, które najchętniej wybierane są do wąskich i małych pomieszczeń.

Szafy przesuwne idealnie sprawdzają się w:

  • sypialniach,
  • pokojach dziecięcych,
  • przedpokojach.

Jakie są największe zalety szaf przesuwnych na wymiar?

Najważniejszym elementem szafy przesuwnej wykonanej na wymiar są zamontowane drzwi przesuwne. Mają one największy wpływ na funkcjonalność i wygodę korzystania z przestrzeni w jej wnętrzu. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musimy martwić się o dodatkową przestrzeń niezbędną do otwarcia drzwi. W ten sposób szafa przesuwna może stanąć nawet w bardzo wąskim pomieszczeniu. Drzwi przesuwne w szafie na wymiar najlepiej sprawdzają się w pokojach, w których ten mebel stoi blisko innych, takich jak stolik, fotele czy łóżko. Najbardziej docenimy takie rozwiązanie w małych wnętrzach, gdzie nie mamy za dużo przestrzeni do wykorzystania.

Na co zwrócić uwagę wybierając szafę wnękową?

Miejsce do przechowywania garderoby powinno być na tyle obszerne, aby bez problemu można było zmieścić tam wszystkie ubrania. Doskonałym rozwiązaniem jest zagospodarowanie wnęki mebla poprzez zamontowanie specjalnych półek. Świetnym pomysłem są szafy przesuwne z lustrem, które sprawdzają się w sypialni podczas przymierzania ubrań lub w przedpokoju podczas ubierania się do wyjścia. Meble te występują w różnych wariantach zamknięcia i każdy może indywidualnie dopasować preferowany typ drzwi.

Najpopularniejszym zamknięciem szafy wnękowej są drzwi przesuwne, ale również bardzo często występują wersje składane oraz uchylne. Szafa przesuwna posiada szyny lub jeden system jezdny do przesuwania drzwi.

Kupując meble na wymiar, warto zastanowić się nad szafą z dwoma skrzydłami, która jest najwygodniejszym sposobem na użytkowanie mebla. Ich największą zaletą jest to, że mogą być zaprojektowane aż pod sam sufit, dzięki czemu na górnych półkach można przechowywać rzadziej używaną odzież, pościel lub inne przedmioty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here