Dlaczego czasem warto się przeprowadzić?

0
1165

Proces przeprowadzki może być dość pracochłonny. Trzeba się dokładnie spakować i kompletnie wyczyścić swoje stare mieszkanie. A potem następuje przenoszenie tych wszystkich rzeczy, rozpakowanie się i udekorowanie nowego domu. Wiele osób zaraz po przeprowadzce uważa, że już nigdy nie zechce ponownie się przeprowadzać – czemu nie sposób się dziwić, bo przecież to ciężka i wyczerpująca praca. Jednak przeprowadzka to również świetna okazja do tego, aby na nowo zaaranżować swoje gniazdko, odmienić jego klimat i wybrać zupełnie nowe dodatki do domu. Oto kilka wskazówek na temat lepszego i łatwiejszego dekorowania nowego domu, które mogą przydać się podczas kolejnej przeprowadzki.

Pozbycie się zbędnych rzeczy

Najczęstszą myślą podczas przeprowadzki jest to, że mamy znacznie więcej rzeczy, niż nam się to wydawało. Potem zazwyczaj się zastanawiamy, z ilu z nich właściwie korzystaliśmy ostatnio? Czas usunąć bałagan, nawet jeśli nie planujemy się wkrótce przeprowadzić. Będziemy czuć się lepiej z większą ilością wolnej przestrzeni i będziemy lepiej przygotowani, gdy nadejdzie czas na spakowanie rzeczy.

Tutaj jednak drobna uwaga – pakowanie i sprzątanie to dwa różne zadania. Próba pozbycia się zbędnych rzeczy podczas procesu pakowania to zbyt wiele pracy w zbyt krótkim czasie. Najlepiej rozpocząć proces eliminacji zbędnych rzeczy co najmniej dwa miesiące przed przeprowadzką. Weźmy jeden pokój na raz i po kolei zdecydujmy, co zostanie wyrzucone, poddane recyklingowi lub podarowane. W ten sposób, kiedy nadejdzie czas na spakowanie, będziemy mieć mniej rzeczy do załatwienia.

Kwestia starych mebli

Jednym z typowych problemów przy przenoszeniu mebli z jednego mieszkania do drugiego jest to, że skala lub styl głównych elementów nie działa w nowym miejscu. Główne meble powinny być klasyczne, neutralne w kolorze i możliwie modułowe. Szukajmy sof lub segmentów, które można podzielić na mniejsze części lub w razie potrzeby rozszerzyć na duże. A kiedy już się wprowadzimy do nowego miejsca, warto jest zainwestować w odważne lub kolorowe dodatki do domu, aby nadać klasycznym neutralnym meblom nieco charakteru. O wiele taniej jest kupić poduszki z nadrukiem lub dywanik, niż wymienić sofę, która jest zbyt specyficzna dla nowego stylu.

Ciężkie meble utrudniają przenoszenie i przestawianie

Kiedyś prawdziwy był fakt, że im cięższe meble, tym lepsza jest ich jakość. Ale nie jest to już prawdą uniwersalną, dzięki postępom w produkcji i materiałach. Dlatego warto zastanowić się nad ciężarem mebli przed ich zakupem. Szukajmy elementów, które są dobrze wykonane, ale za to z lekkich materiałów. Tak jak było to wspomniane w poprzednim punkcie, warto wybierać meble modułowe. Łatwiej jest je później odmieniać ciekawymi dodatkami do domu, poza tym dużo prościej się je przenosi oraz dopasowuje do zastanych warunków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here