Deszczownica

Chmura deszczowa w łazience? Parę lat temu mało kto myślał o takim rozwiązaniu, natomiast aktualnie jest ono coraz częściej spotykane. Deszczownica, zwana również głowicą deszczową sprawi, że można będzie zapomnieć o tym, czym był zwykły prysznic. Coraz częściej taki element można spotkać w nowoczesnych łazienkach. Jest to rozwiązanie designerskie, jak i praktyczne.

Komfort w trakcie codziennych czynności higienicznych

Decydując się na to, aby w swojej łazience posiadać deszczownicę, zapewniamy sobie komfort podczas codziennych czynności higienicznych. Otóż deszczownica prysznicowa  pozwala na to, aby ustawić ją na wiele sposobów. Jej projekt uwzględnia możliwość ustawienia opcji kojarzącej się delikatnymi kroplami deszczu, pozwalającymi oszczędzić wodę aż po dynamiczny efekt deszczowej burzy, rozbudzający ciało. Każdy może więc indywidualnie dopasować dla siebie sposób mycia, w zależności od preferencji, jak i potrzeb konkretnego dnia. Jest to bardzo atrakcyjne, zwłaszcza że nie można sobie na to pozwolić posiadając standardowy prysznic. Oglądając produkt taki jak deszczownica prysznicowa na salonyhoff.pl można zauważyć, że składa się on z cieńszej, kwadratowej lub okrągłej głowicy w kształcie dysku, z wieloma małymi otworami. To właśnie dzięki nim woda może wypływać równomiernie oraz pod odpowiednim kątem. W bardziej zaawansowanych modelach deszczownic prysznicowych można też spodziewać się zastosowania mechanizmu impulsowego, sprawiającego, że ze strumienia wody wydobywają się maleńkie kropelki. Jeśli zaś ktoś kupi nowoczesny zestaw prysznicowy z deszczownicą to może spodziewać się wykorzystania losowych ustawień. Najchętniej wybierane przez kupujących rozwiązania to:

– pulsujący masaż przeciwdeszczowy, przeznaczony do leczenia uzdrowiskowego,

– efekt deszczowej burzy, czyli mocny prysznic,

– oszczędna strużka wody, sprawdzająca się praktycznie przy długich i gorących prysznicach.

Wrażenie naturalnego deszczu

Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup deszczownicy to może spodziewać się podczas każdej kąpieli, gdzie będzie wykorzystywać losowe ustawienia, pozyskania efektu naturalnego deszczu. Deszczownice można wybierać w różnych wersjach, kształtach i z różnych elementów wykończeniowych. W związku z tym nikt nie powinien mieć problemu z tym, aby dopasować dla siebie najlepsze rozwiązanie. Można spodziewać się, że niezależnie od tego, jaki ma się projekt łazienki, deszczownica sprawdzi się idealnie. O tym, jak jest to popularne rozwiązanie w nowoczesnych łazienkach świadczy chociażby to, że coraz częściej deszczownice można znaleźć nawet w małych pomieszczeniach. Pewne jest jedno: jeśli ktoś lubi luksusowe rozwiązania to deszczownica podtynkowa będzie dla niego dokładnie tym, czego potrzebuje.

Głowice deszczowe zapewniają wyjątkowy komfort podczas kąpieli oraz orzeźwienie dla całego ciała. W niektórych przypadkach będą idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o masaż obolałych mięśni. Jako że wybór wielkości, kształtów i sposobów montażu deszczownic jest faktycznie spory, to każdy odnajdzie coś dla siebie. Należy jedynie już na etapie projektu łazienki pamiętać o tym, aby odprowadzenie wody było właściwe. Trzeba pamiętać o tym, że z głowicy deszczowej może wypływać nawet ponad 20 litrów wody na minutę, a więc sposób odprowadzenia wody musi być efektywny. Projekt nowoczesnej łazienki powinien uwzględniać równocześnie rozwiązania praktyczne i designerskie. I właśnie w takie standardy wpisują się deszczownice. Są idealną alternatywą dla tradycyjnie pojmowanych natrysków prysznicowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here