Czy firany z markizety to dobry wybór na zasłony okienne?

0
1716

Właściwie dobrane zasłony okienne stanowią istotny element podczas dekorowania wnętrza. W sklepach znajdziemy rozmaite tkaniny, z których wykonywane są firanki. Podczas ich wybierania musimy uwzględnić pomieszczenie, w którym zamierzamy powiesić nasze zasłony. Warto również zainwestować w produkt wysokiej jakości, który nie wymaga częstej konserwacji. Doskonałym przykładem są firanki z markizety. Sprawdzą się przede wszystkim w salonach oraz pokojach gościnnych.

Zalety firanek z markizety

Materiał ten przypomina z wyglądu siatkę z oczkami różnej wielkości. Ich rozmiary zależą od gęstości splotu – te gęstsze przepuszczają mniej światła, ale są bardzo trwałe. W przypadku firany z markizety mam do czynienia z wysoką jakością wykonania oraz bardzo charakterystyczną fakturą. Wiele osób decyduje się na zakup firanek, ponieważ nie wymagają prasowania. Z uwagi na właściwości materiału, same wyprostują się pod swoim ciężarem. Jeżeli więc nie mamy czasu na regularne dbanie o nasze zasłony, firany z markizety stanowią optymalne rozwiązanie. Oprócz wysokiej funkcjonalności cechują się lekkością i prostotą. Szczególnie dobrze pasują do klasycznych wnętrz, w których planujemy przyjmować gości.

Rodzaje firan wykonanych z markizety

W przypadku firanek z markizety możemy spotkać tkaniny gładkie lub haftowane. Firany z haftowanej markizety nie potrzebują żadnych innych elementów dekoracyjnych. Przy ich pomocy możemy stworzyć eleganckie aranżacje, które pomogą nadać ciepłego charakteru w danym pokoju. Oczywiście możemy także używać markizety wraz z lambrekinami lub wstawkami. Wszelkie ciekawe wzory mogą dodatkowo poprawić wygląd naszych okien. Jeżeli preferujemy bardziej minimalistyczny wystrój, najlepiej wybrać gładką tkaninę. Brak dodatków dekoracyjnych nie oznacza wcale, że gładka markizeta wiąże się z nudną aranżacją. W połączeniu z właściwą zasłoną możemy stworzyć atrakcyjnie wyglądające okno.

O czym pamiętać podczas kupowania markizety?

Niezależnie od wybranego modelu, musimy zadbać o to, aby pasował do naszych okien. Pierwszym krokiem jest zmierzenie szerokości karnisza. Następnie musimy zdecydować się, czy interesują nas pomarszczone firany. W przypadku podwójnego pomarszczenia musimy podwoić szerokość karnisza. Podczas kupowania tkaniny, należy uwzględnić ilość materiału, który stracimy podczas obszywania i wyrównywania boków. Stalowa miarka może przydać nam się podczas obliczania ilości materiału potrzebnego do firanek z markizety. Możemy ułatwić sobie dopasowanie zasłon do okna, kupując firany na metry. Bez trudu dopasujemy je do wymiarów naszych okien.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here