oczyszczacz powietrza

Podjęliśmy decyzję – kupujemy filtr powietrza do domu i oddychamy swobodnie, bez pobierania do płuc szkodliwych substancji. Super! Teraz pojawia się pytanie: jak znaleźć i wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza? Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu będzie od tej pory naszym codziennym zajęciem i warto zorganizować je tak, by dobry oczyszczacz powietrza robił to właściwie za nas. Potrzebujemy więc inteligentnego urządzenia, które zadba o nasze swobodne oddychanie, nie angażując przy tym zanadto naszego czasu i energii. Spróbujmy wypisać pięć najważniejszych cech, jakie powinien mieć filtr powietrza do domu. Dzięki temu łatwiej będzie rozstrzygnąć nasz prywatny, indywidualny w każdym przypadku plebiscyt na najlepszy oczyszczacz powietrza.

Oczyszczanie powietrza niezbędne jest dla swobody oddychania zapewnionej przez dobry oczyszczacz powietrza, eliminujący dzięki specjalnym filtrom tysiące unoszących się w naszych mieszkaniach alergenów, pyłów i innych zanieczyszczeń. Jakie najważniejsze funkcje powinien mieć filtr powietrza do domu, by zasłużyć na uroczyście nadane stanowisko „najlepszy oczyszczacz”?

Funkcja pierwsza – wydajność

Wybrany przez nas filtr powietrza do domu powinien odpowiadać swoją wydajnością wielkości naszego domu (może być z podziałem na pomieszczenia, jeśli mieszkanie jest duże i oczyszczacz będzie przenoszony lub przesuwany). Pod hasłem „wydajność” kryje się możliwość pracy z maksymalną mocą skuteczności na danym obszarze. Odpowiedni filtr powietrza do domu w krótkim czasie sprawi, że oddychanie będzie przyjemnością. Zbyt mała wydajność oczyszczacza w porównaniu z wielkością pomieszczeń w naszym domu może powodować niedokładne działanie urządzenia.

Funkcja druga – rodzaj filtra

Oczyszczacze powietrza mają zestawy filtrów uzdatniających powietrze. Najpopularniejszym zestawem charakteryzują się filtry powietrza do domu wyposażone w filtr HEPA, filtr węglowy i filtr wstępny. Filtr HEPA blokuje nawet najdrobniejsze cząsteczki pyłów, filtr węglowy wyłapuje z powietrza nieprzyjemne zapachy, a filtr wstępny świetnie radzi sobie z kurzem i zwierzęcą sierścią. Zestaw tych trzech filtrów spełnia swoje zadania doskonale.

Funkcja trzecia – nowoczesny design i panel sterowania

Oczyszczacz powietrza będzie na stałe elementem przestrzeni, w której żyjemy. Warto więc, by spełniał nasze oczekiwania nie tylko technicznie, ale również by podobał się nam wizualnie i pasował do wystroju wnętrza. Pośród oczyszczaczy powietrza Samsung znajdziemy zarówno białe, jak i srebrne oraz złote urządzenia, stworzone zarówno w stylu minimalistycznym, jak i iście kosmicznym. Oczyszczacze powietrza Samsung mają kolorowe wskaźniki jakości powietrza, dzięki którym bez podchodzenia do urządzenia możemy zobaczyć, jak z poziomu żółtego lub czerwonego ostrzeżenia powietrze zmienia się dzięki oczyszczaczowi w czyste, oznaczone na zielono i bezpieczne.

Funkcja czwarta – głośność podczas pracy

Podczas wyboru oczyszczacza powietrza zwróćmy uwagę na głośność jego pracy! Urządzenie ma towarzyszyć nam w domu od rana do… rana, oczyszczając powietrze także podczas naszego snu. Z tego powodu oczyszczacze Samsung w trybie nocnym pracują niewiele głośniej od szeptu, co pozwala na ustawianie ich w pokojach dziecięcych i swobodną poprawę jakości powietrza dla osób mających problemy ze snem.

Idealnie dobrany do naszych preferencji oczyszczacz powietrza stanie się naszym codziennym towarzyszem! Włącz czyste powietrze z Samsungiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here